Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сдружението слага бариера пред наредбата за допуск в Стария град

| обновено на 02.11.17 в 14:30

Сдружението на собствениците, работещите, живеещите и инвеститорите  в  архитектурен резерват „Старинен Пловдив“ ще обжалва заповедта  на кмета Иван Тотев за влезлите в сила промени от 1 ноември в Наредбата за новия пропускателен режим  в знаковата зона. 

По думите им, тя е незаконосъобразна, тъй като тя  е  взета в нарушение на действащите разпоредби и законови норми. 

Те изразиха увереност, че в съответствие с действащите закони в България, обжалването ще спре действието на заповедта и новият режим ще спре да действа още от понеделник. 

 Днес Сдружението внася в Общината заявка за протестни действия  и блокиране на достъпа до резервата идващия понеделник, на която трябва да бъде даден отговор в рамките на 48 часа. 

От името на протестиращите представители на Сдружението Христо Гюлев подчерта, че те ще продължават да търсят диалог с Общината, който засега се осъществява единствено чрез медиите. Той определи като лъжа твърдението на заместник-кмета Златин Велев, че са поискали  зареждането на магазините да се осъществява единствено до 9.30 часа, като подчерта, че са настояли да им бъде предоставен и втори час след обяд. 

Системата за  контролиран достъп до Стария град  с електронна бариера не е тествана в продължение на два месеца, каквото е технологичното изискване за внедряването й и дава дефекти при контакта с чиповете, които са им били предоставени, добави Гюлев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му

64-годишен жител на девинското село Брезе е починал, след като е носен с носилка по черен път до линейката. На мъжа му прилошало днес следобед и бил подаден сигнал на тел.112. До къщата му обаче не може да стигне линейка и кметицата на селото Ирина Кочовска организирала няколко мъже, които да свалят на носилка човека до линейката.  По пътя, който води..

публикувано на 05.02.25 в 20:37

Майката на загиналия Марти дари парите за болно бебе

Майката на Марти - момчето от Стамболийски, което загина след опит за селфи, дари събраните пари за лечението на друго болно дете.  До момента събраните дарения за 12-годишното момче бяха 2 290 евро или 4580 лв. Сега парите отиват за лечението на бебе Карина. Момче пострада тежко от токов удар На страницата си във Фейсбук майката на Марти..

публикувано на 05.02.25 в 20:17

Уволниха дисциплинарно директора на театъра в Пазарджик

Министърът на културата Мариян Бачев е уволнил дисциплинарно директора на Драматично-кукления театър "Константин Величков" Григор Антонов.  Считано от 3 февруари, негов заместник до провеждането на конкурс за избор на титуляр ще бъде Богдан Петканин, съобщиха за Радио Пловдив от Министерството на културата. Маестро Манукян е задържан за..

публикувано на 05.02.25 в 17:34

В Пловдив откриха още ботулинов токсин с изтекъл срок на годност

Флакони на ботулинов токсин и хиалуронова киселина с изтекъл срок на годност са открити във фризьорски салон в „Тракия“ и в две амбулатории за специализирани практики по кожни болести в Пловдив при общо проверени за деня 21 обекта. Това съобщи за Радио Пловдив директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров.  Той съобщи, че утре собствениците на..

публикувано на 05.02.25 в 16:53

Птичи грип е открит във ферма с 80 000 кокошки-носачки в Асеновград

Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин.  Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попада​т Асеновград и селата Боянци Моминско.  В 10-километровата..

публикувано на 05.02.25 в 15:10