Държавата очаква Пловдивският общински съвет да гласува за отпускането на 500 000 лева за ремонта на залата на Куклeния театър, за да може тя да бъде готова за Европейска столица на културата 2019 година. Това заяви в Пловдив министър Боил Банов, който потвърди ангажимента на Министерство на културата да даде целево с бюджета си за 2018 година същата сума за ремонта.
България е готова за председателството на ЕС следващата година, каза от своя страна министър Лиляна Павлова. Тя допълни, че на летище „Пловдив“ ще кацат всички официални делегации, а градът ще е домакин на конференциите по темата „Сигурност“. Пловдив ще е домакин и на основните културни събития в първата половина на 2018 година като част от предварителната програма за Европейска столица на културата, посочи министър Павлова.
Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час. Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие за..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева. Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..
33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..