Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пуснаха Ахмед Муса под парична гаранция от 7 500 лева

| обновено на 28.11.17 в 18:16

Окръжният съд в Пазарджик пусна под парична гаранция от 7500 лева Ахмед Муса, който е подсъдим по делото за пропагандиране на идеите на Ислямска държава и проповядване на религиозна омраза

Припомням, че Ахмед Муса беше арестуван преди три години по това обвинение с още още тринадесет имами. Освен него всички те вече са извън ареста.

Защитата на Ахмед Муса Ахмед изтъкна като причина за исканата промяна на мярката от „задържане под стража“ в по-лека влошеното здравословно състояние на майка му и на жената, с която живее на семейни начала и това, че няма кой да се грижи за семейството му.

Защитата и обвинението се съгласиха, че Ахмед Муса няма да се укрие или извърши друго престъпление, защото за три години е показал, че е примерен арестант.

Определението на магистратите ще влезе в сила след 7 дни, в случай, че прокуратурата не внесе протест.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катастрофа на АМ "Тракия" край Пловдив затрудни трафика

Освободено е движението по АМ "Тракия" край Пловдив. Временно трафикът при 104-ти километър  в посока Бургас се осъществяваше в активната лента. Причината бе катастрофа в изпреварващата лента.  Трафикът беше затруднен, а движението се регулираше от екип на Пътна полиция.

публикувано на 20.07.25 в 08:31

Борисов, Желязков и Дончев идват в Пловдив на форум на младежите на ГЕРБ

Представители на младежката организация на ГЕРБ от цялата страна се събират в Пловдив. Проявата е обявена като дискусия за фалшивите новини във времето на изкуствения интелект.  Ще участват председателят на ГЕРБ Бойко Борисов, премиерът Росен Желязков и вицепремиерът и зам.-председател на ГЕРБ Томислав Дончев.  Във форума ще се включат също..

публикувано на 20.07.25 в 07:13

Карлово си спомня "Страшното" преди 148 години

Навършват се 148 години от „Страшното” в Карлово.  По време на Руско-турската освободителна война 1877 -1878 г. Карлово преживява най-драматичния шестмесечен период в историята си, наричан „Страшното“. Градът и много селища в долината са разграбени, разорени и много от тях опожарени.  Над 800 карловци, сред тях интелигенцията на града: учители,..

публикувано на 20.07.25 в 07:08

Българската православна църква чества деня на Св. прор. Илия

На 20 юли се отбелязва шестата неделя след Петдесетница и се почита паметта на св. пророк Илия - Илинден.  Той  се почита от християните като най-големия библейски пророк и заедно с Моисей - като един от двамата най-велики старозаветни мъже.  В деня на св. пророк Илия, пазител на хората от бедствия, се отслужва заупокойна молитва за загиналите..

публикувано на 20.07.25 в 07:04

Протест срещу режима на водата в Девин

Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на водата в курортния град.   С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим.   Тодор..

публикувано на 19.07.25 в 15:50