Капана се превръща в коледно градче с богата украса, мащабен коледен базар и специална празнична програма. Третото издание на „Коледа в Капана“ започва днес и ще продължи до 26-и декември.
На голяма, красиво украсена сцена ще оживеят традициите и духът на коледния празник.
Всеки ден между 12,30 и 18,30 часа ще има представления на пловдивски училища, изявени танцови, вокални и фолклорни ансамбли, театрални спектакли.
След представленията на огромен кино екран ще се прожектират любими коледни филми. Зрителите могат да им се насладят в уютна зона с ароматна, сгряваща напитка в ръка.
В дюкяните на коледния базар посетителите ще открият ръчно изработени изделия от над 100 български творци. Наред с традиционните бижута, козметика и облекла ще се предлагат и домашни храни и напитки.
За най-малките са подготвени много изненади. Специално за тях Дядо Коледа и Снежанка ще изминат дългия път от Лапландия до Капана, за да им поднесат подаръци и да ги дарят с радост. Богатата коледна украса включва над 2,5 км светлинни гирлянди, 5 км зелени гирлянди, хиляди коледни играчки, светещи фигури и огромна 7-метрова елха, която всеки може да доукрасява. За пет дни Капана се преобразява в единственото по рода си коледно градче у нас.
Фолклорен ансамбъл „Тракия“ започна ежегодното издание на своите коледни образователни концерти. Инициативата, насочена към детските градини и училищата, вече се превърна в очакван празник за малките зрители, които по този начин отварят вратата към богатството на българските обичаи, музика и традиции. В рамките на десет дни артистите на ансамбъла..
Премиера на книгата на поета и журналист Стоян Терзиев ‘‘Рицарят на жълтата принцеса‘‘ - първа и втора част ще се състои тази вечер от 18 часа в Първо студио на Радио Пловдив. Историята е продължение на първата му книга в проза, която е и първата част в изданието. Новата втора част носи името „Принцесата на синия рицар“ и се фокусира върху..
Фондация "Пловдив 2019" обявява две отворени покани за културни събития през 2026-та година. Целта е да се запази модела за развитие на наследството от инициативата "Европейска столица на културата". За шест години фондацията инвестира над 13 милиона лева в ново и съвременно културно съдържание за града, стотици събития с български и международни..
Пловдивският драматичен театър започва реализацията на проекта „Видео съдържание за интерактивна платформа“. Той е сред 24-те културни проекта, които ще се реализират в Пловдив до февруари 2026 година със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост. Зад проекта на Драматичен театър – Пловдив, стоят директорът Сюзанна..
Среща разговор с младата поетеса Катерина Василева ще се състои в клуб "Петното на Роршах" от 19 часа тази вечер. Ще стане дума за силата на отделния човек, за големите несправедливости и малките ни победи, за умението ни да се отстояваме и да устояваме. Модератор на срещата е писателката Ина Иванова. Инициативата е на Литературния фестивал..