Графологията е интересна наука, както всичко, което се занимава с човека. Графологията е наука за определяне на характера на човека, но за съжаление, в България не се развива на необходимото ниво, както в Западна Европа, Русия, Израел, Америка. Там графология се изучава в престижни университети и отдавна е намерила място в правния мир. Тук няма специалисти, заяви графологът и криминалист Сашо Атанасов в Международния ден на почерка.
По думите му графоролигията дава възможност по почерка да бъде направена характеристика на хора, които са живели далече преди нас или в момента отсъстват. Всичко, което касае характера на човека, се отразява в неговия почерк, тъй като формирането на личността и формирането на характера вървят ръка за ръка от най-ранна възраст. Разбира се, за това човек трябва да умее да разчита, да прозре, да интерпретира психологическите моменти в почерка.
Колкото и да не се развива и да не е призната науката графология у нас, ние – и криминалистите, и графолозите работим по едни и същи моменти, които се отразяват в почерка, като търсим отклонения и на тяхна база изграждаме характеристика на почерка на всеки индивид.
За всеки човек почеркът е строго индивидуален. Почеркът представлява запаметена система от движения и когато човек науми да пише нещо, самата реализация на процеса на писане с писалка на хартиен носител става на подсъзнателно ниво. Именно затова е и интересен, че отразява подсъзнателните моменти от характера, до които се стига трудно. Не се заигравам обаче с това, да тълкувам дали почеркът е на мъж или на жена, за това не могат да се сложат строги граници, но по него съдим за самия характер.
Подписът също е важен, защото той би могъл да се разглежда и като визитка на човека. И ако почеркът, отразен в ръкописен текст, върви на подсъзнателно ниво и човек не може да го контролира, то човек може да конструира подписа си и да се изяви чрез него като творец. Подписът има и много висока защитна функция. Печатите вече се правят за броени минути, а подписът не може да се имитира.
За съжаление обаче в България подписите са много елементарни, от т.н. „парафен“ тип. Ето защо е крещяща необходимостта от обучение за конструиране на подписа. Сега всеки се спасява поединично и не си дава сметка, че много престъпления стават именно с подправка на лесни за възпроизвеждане подписи. В училищата трябва да се отделят няколко часа на този толкова важен момент, заяви графологът Сашо Атанасов в Международния ден на почерка.
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..