БСП са притеснени от бюджета на Пловдив.
321 милиона лева звучи добре, но буди голямо безпокойство, заяви специалистът по финанси в групата на левицата Петя Манева.
Най-голям риск има при местните имуществени данъци. Планирани са над 69 милиона лева, при 54 милиона лева за 2016-та. Ръстът е от 27 % и то без промяна в данъчните ставки - амбициозна цел, която няма да бъде изпълнена.
Социалистите са притеснени и от неданъчните приходи, големия преходен остатък и провалената капиталова програма.
Предложенията на БСП за общинската сесия на 31 януари са свързани със социалната сфера, образованието, културата и инфрастуктурата.
Това е огромен бюджет, за който мога да твърдя, че няма да бъде събран, коментира Николай Радев. По думите му се залагат едни „кухи“ пари, ще се обявят поръчки за различни ремонти, които трябва да се довършат следващите години, без да има подготвено финансиране.
85 милиона лева са планираните капиталови разходи за тази година при изпълнение от 30 милиона лева за предходната, отбеляза Радев като акцентира, че това става при същия екип, а е невъзможно същите хора да изпълнят три пъти повече дейности. Според него е заложена огромна бомба в образованието.
Десислава Йорданова допълни, че ще искат информация за парите на „Пловдив 2019“ и маркетинговата стратегия на фондацията.
Като пример за неизпълнена капиталова програма Ангел Иванов посочи ремонтите на Коматевско шосе и бул. „Руски“, както и неуредиците около автобусния транспорт, свързани с приключилия транспортен проект.
Земетресение с магнитуд 6,1 по скалата на Рихтер бе регистрирано в Истанбул преди минути. Трусът е бил на дълбочина 12 километра, а епицентърът му е на 32 километра от Истанбул и 26 км от Силиври, съобщават от Европейския сеизмологичен център. Засега няма данни за разрушения и пострадали. От Националния институт по геофизика, геодезия и география..
За 12-те години на действие на Националната програма за саниране на сгради в Пловдивска област са обновени само 163 многофамилни сгради и предстои работа по още около 60. Това е под 1 процент от всички жилищни сгради, отбеляза Ина Карова от Енергийна агенция Пловдив. По думите и, програмата е създала нереалистични представи у гражданите, че..
Нараства броят на трудовите злополуки заради занижена дисциплина и липса на контрол – става ясно от годишния доклад на пловдивската Инспекция по труда. При направените близо 4700 проверки са констатирани над 9000 нарушения на законодателството за 2024 г. „Има тревожна тенденция за нарастване броя на трудовите злополуки през 2024 г. на..
Пловдив получи тазгодишната Българска туристическа награда за Дестинация на годината. На церемония снощи в София призът бе връчен от министъра на туризма Мирослав Боршош на кмета на Пловдив Костадин Димитров. „Пловдив е съвкупност от история, археология, богат събитиен календар, от хора от различни етноси, които живеят заедно в мир и..
Международен научен форум „ Революции и еволюции “ ще се проведе от днес до петък в ректората на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. В него ще участват студенти, докторанти и преподаватели от България, Турция, Гърция, Грузия и Япония. Над 55 са участниците заявили присъствено доклади в 10 научни направления. Предвидено е и включване..