Силата на информацията и полярните мнения често са в помощ на добрата преценка за всеки решил да има позиция. Дали във времето до гледането на Истанбулската конвенция в парламента ще чуем и аргументирано говорене по темата ?
Кой още има какво да каже, но без да предизвика истерични вопли за трети пол и заплахи за нацията ?
Отговорите търсим от психиатъра д-р Веселин Герев, наш събеседник в програма "Точно днес".
Д-р Герев заяви, че на практика зад една много добра идея, каквато е тази да има нетърпимост към домашното насилие се прокрадва идеята за третия пол.
Ние искаме да декларираме, че сме съпричастни към това да няма домашно насилие, но същевременно искаме да обучаваме децата си какъв пол те да избират, смята психиатърът.
Инициативен комитет от набор 1965 от арменското училище в Пловдив поиска да постави Монументален декоративен елемент „Хачкар" в Пловдив, посветен на 1160-та годишнина от приемането на Християнствтото в България. Хачкарът ще бъде изграден по каноните на хилядолетната арменска традиция върху монолитен блок от вулканичен туф в знак на огромната..
Проектобюджет 2026 натоварва икономиката. Така финансовият анализатор Светозар Гледачев определи параметрите му, които бяха гласувани на първо четене в бюджетната комисия в НС. По думите му случващото е популизъм за сметка на икономиката, който е започнал още от предходните години. Той подчерта, че още тази година са започнали..
Групата на „Съединени за Пловдив“, която подкрепя управлението на кмета Костадин Димитров, ще гласува против продажбата на общинските акции в „Свободна зона – Пловдив“. Акционерният дял на Община Пловдив в дружеството е малко над 85%. Против продажбата са и съветниците от групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“. Това..
Българският туристически сектор е напълно готов за присъединяването към еврозоната и не се очакват никакви сътресения. Това е основният акцент, който постави проф. Румен Драганов, директор на Института за анализи и прогнози в туризма, в интервю за Радио Пловдив. Според експерта, работата с европейската валута е рутинна за бранша. "..
Бюджет 2026 е компромисен и трудно реализуем. Голяма част от параметрите му няма да се срещнат с действителността. Това коментира Лидия Шулева , бивш вицепремиер и бивш министър на труда и социалната политика и на икономиката. Въпреки това според нея промени в него между двете четения няма да има, тъй като Новото време, които са един..