С политолога Първан Симеонов говорим за новата му книга с анализ на политическата 2017 г. и очакванията за новите активности на партиите, за силните български каузи по време на председателството ни на Съвета на ЕС.
Като стабилност без въодушевление Първан Симеонов определи кабинета Борисов 3 и през 2017-та г. и сега. Не идва нищо, което да акумулира надежди или опиянение, както беше при кабинета Борисов 1.
Не се вижда и ясна алтернатива , която да го смени. Виждат се ярки опозиции, потенциални кандидати, но като че ли на българите се услажда усещането за политическа предвидимост.
Но имайте предвид, че в новата политическа история много пъти е имало такива затишия, при които под спокойната вода текат бурни политически процеси.
Политологът определи политическата ситуация през последните седмици като процес, в който се трупа напрежение. Така че, всяка прибързана прогноза, може да се окаже по-скоро прибързана, отколкото прогноза, каза Симеонов и подчерта небивалата ескалация на протести от либералните хора/ т.н. десница/.
Това е много опасно, заяви политологът и посочи кометирането на теми като какво става с демокрацията, авторитарните тенденции, медийното влияние и връзките с властта. Включително и употребата на Истанбулската конвенция.
Не липсват кандидати да оберат това обществено напрежение. Много любопитно е какво ще направи Слави Трифонов.
За ДПС и предложения от депутата Пеевски медиен закон, политологът коментира, че по-важно в този случай е какво ще решат от ГЕРБ. Защото от известно време по много законопроекти е оправдана хипотезата, че ГЕРБ и ДПС имат сходни интереси.
Цялото интервю с Първан Симеонов е в звуковия файл.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..