Община Пловдив да стане собственик на къщата, която е в непосредствена близост на Античния театър от южния му вход, предлага кметът Иван Тотев на общинския съвет.
За имота общината е участвала на търг и го печели за 353 хиляди лева. Той включва дворно място от 110 квадрата и масивна двуетажна къща във възрожденски стил.
Имотът е част от комплекса на „Античен театър“ на Филипопол и е бил обявен за продажба от частен съдебен изпълнител в края на миналата година.
Първоначално обявената цена на имота е била 391 хиляди лева, а самият търг е проведен на 6-ти февруари. Решението за закупуването на къщата ще бъде взето на сесията на Общинския съвет в четвъртък.
Оранжев предупредителен код за опасно горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 24 области в страната, включително Пловдив, Пазарджик и Смолян. За останалите 4 области – Видин, Добрич, Варна и Бургас, кодът е жълт. Днес ще е слънчево, след обяд над планинските райони с временни увеличения на облачността...
Пожарът около селата Виноградец и Карабунар е локализиран и е спряно разпространението му. В гасенето участваха 8 екипа на пожарната от областта, доброволните формирования в Пазарджик - Планинско спасяване и Пещерно спасяване, Сърница, Белово, Брацигово, Панагюрище, Стрелча, Пловдив, Хисаря. Включиха се жители на селата, на място са кметове на..
Президентът на Дружеството на Турския Червен полумесец проф. д-р Фатма Мерич Йълмаз ще посети Областния съвет на Българския Червен кръст-Пловдив. Визитата е поредната стъпка в партньорството между двете организации и ще сложи начало на нови общи инициативи. Проф. д-р Фатма Мерич Йълмаз е първата жена президент на Турския Червен полумесец в..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще открие в Пловдив Национална работна среща на Агенцията по заетостта. По време на форума той ще представи актуалните тенденции на пазара на труда и изпълнението на мерките от управленската програма на правителството за насърчаване на заетостта и повишаване качеството на работната сила.
На второ класиране за гимназиите 225 ученици са приети на по-предно желание, 72 от които по първо, 157 обаче остават извън списъка, това съобщиха от Регионалното управление на образованието-Пловдив. Участие във второ класирене са взели общо 1193 деца – 983 заявили желание за участие и 210 некласирани на първия етап. 53 от некласираните са..