Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров коментира трансфера на Цветомир Панов в Лудогорец, както и евентуалното завръщане на бразилския голмайстор Жоао Пауло след победата на „канарчетата“ с 4:0 над Борислав (Първомай) в контролата вчера. В нея Величко Величков си отбеляза автогол, а хеттрик направи бразилецът Фелипе Бризола.
„Това беше желанието на футболиста. Още преди Нова година се водиха преговори за подновяване на неговия договор, но така и не се стигна до договорка. Преди мача с Левски той дойде и ми каза, че е подписал предварителен договор с тима на Лудогорец. Това е.
Водим разговори с Жоао Пауло. Неговото идване в момента не е факт. Може би, стана добре, че взехме Филип Филипов, който сега ще застане на десния бек – той е опция за заместник на Панов. Не съм знаел, че Панов ще си ходи, преди да привлечем Филип“, заяви Киров.
3 600 000 лева най- много ще струва новото осветление на футболното игрище на стадион Локомотив-Пловдив – става ясно от обявената днес обществена поръчка от местната власт. Тя е за проектиране, строителство и надзор. Новото осветление на Лаута трябва да бъде монтирано върху козирките на четирите трибуни. Към момента са напълно изградени и..
Три от световните ни шампионки по волейбол за девойки до 19 години са възпитанички на Марица – Пловдив. Дарина Нанева, Александра Китипова, които бяха в титулярния състав и Елисавета Сариева заедно с останалите националки се завръщат днес следобед от Хърватия, където на финала победиха отбора на САЩ с 3 на 1 гейма. Поздравления към националките и..
Локомотив (Пловдив) подписа договор с Каталин Иту. Полузащитникът е осмото ново попълнение на „черно-белите“ за това лято. Той е с контракт за две години. Каталин Иту е роден на 26.10.1999 година в Румъния. Юноша на Академия Хаджи и Клуж. В своята кариера е играл за тимовете на Клуж, Динамо (Букурещ), Политехника (Яши) и Крумовград. Има двубои и за..
Иван Иванов спечели юношеския Уимбълдън. На финала 16-годишният талант от академията на Рафаел Надал победи с 2:0 сета американеца Ронит Карки, в отделните части 6:2, 6:3 след 57 минути игра. Иванов стигна до триумфа без да загуби сет! Финалът се игра на корт №1, а разликата в класите беше очевидна. Иванов приключи срещата с 22 печеливши удара и 15..
Ботев (Пловдив) е напът да осъществи още един много силен трансфер. “Канарчетата” са близо до подпис с бившия играч на Бордо – Енок Кватенг. Кватенг е свободен агент, а за последно е играл в турския Анкарагюджю. 28-годишният футболист е роден във Франция, но има ганайски корени. Кватенг обаче е без отбор от януари 2024 година и не е играл вече..