Хиляди пловдивчани скандираха "Свобода" пред сградата на Прокуратурата в Пловдив.
"Този човек е рецидивист. По същия начин, по който е посегнал към доктора, той по същия начин посяга и на неговия етнос. Ние не искаме това да се обвързва с етнос. Ние не искаме това да се обвързва партийно".
"Тук съм, за да застана на страната на доктора. Не законите да бъдат така тълкувани, както на някои им е угодно".
"Непрекъснато в медиите се говори за лекарски грешки, а къде са грешките на законодателя, на прокуратурата?".
Отправен бе призив всяка вечер от 17,30 часа до освобождаването на д-р Иван Димитров и до приемане на промените в Законодателството да се провеждат протести.
Митингът в защита на доктора тръгна по обед от Второ районно управление.
Там протестиращите заявиха, че не буквите в законите, преценяват дали да бъде освободен д-р Димитров. Те настояха лекарят, задържан за 72 часа, да бъде освободен. Те искат и законодателни промени в случаите на неизбежна самоотбрана.
Лекарската колегия в Пловдив също подкрепи протеста.
Протестът, протекъл цивилизовано и без никакви ексцесии, приключи малко преди 14.00 ч. с всеобщо уверение от страна на присъстващите за щафетното му продължение всеки ден, докето задържаният лекар не бъде освободен от ареста.
Митингът на площад Съединение премина с дискретна охрана и ненатрапчиво полицейско присъствие, като униформените охраняваха периметъра, а за избягване на инциденти бяха затворени за автомобили двете платна на булевард "Шести Септември" в отсечката между кръстовищата с бул. "Руски" и Чифте баня.
Има незабавен изход от тази ситуация - прокуратурата да промени най-тежката мярка за неотклонение, защото няма основание за нейното налагане - заяви депутатът от Атака Павел Шопов, който също бе дошъл на протеста.
Тази процедура може да започне още сега, дори и от дежурен прокурор, това е в неговите правомощия, добави Павел Шопов.
Народният представител, който е с юридическо образование, припомни, че за целта не е необходимо дори да се чака съдебно решение за промяна на мярката.
Тежка остава епизоотичната обстановка в Пловдивска област. Нараства броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни. Броят на огнищата на шарка при овцете и козите вече е 54. Припомням, че в петък те бяха 42. 4400 са заболелите от шарка овце и кози на територията на Пловдивска област. Това съобщи д-р Иван Шишков от..
Сухи треви и храсти горят до 73 километър на магистрала „Тракия“ до платното в посока за Бургас. Пожарът е много близо да намиращата се там бензиностанция, но според говорителя на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов пожарникалите са успели да го спрат преди нея. Заради задимяването движението по магистралата за Бургас закратко бе спряно...
Община Пловдив обяви за втори път и с по- висока цена обществена поръчка за ремонт на основно училище „Тодор Каблешков“ в квартал Прослав. Заданието е за инженеринг включва проектирането, строителството и авторският надзор. Стойността на поръчката е 3 милиона и 235 хиляди лева без ДДС. Два милиона лева от финасирането са от бюджета на..
9 села в три общини на пловдивска област са с режим на водата и тази седмица, според данните на ВиК. Най- засегната е община Асеновград, в която 6 населени места са на режим. В Първомай са две и едно в Хисаря. Общият брой на засегнатите потребители е почти 5700 души. Най-тежка е ситуацията в село Червен, където без вода са от 10 до 17,30 часа,..