Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва преброяване на домашните кучета в Асеновград

Снимка: БГНЕС

Акция за преброяване на домашните кучета се провежда в Асеновград. Тя е по заповед на ресорния зам.-кмет инж.Петър Бояджиев. Мярката е след разпореждане на Районната прокуратура за повишаване на контрола над домашните любимци, посочи Бояджиев. 

Всички домоуправители трябва да регистрират в домовата книга реалната бройка на кучетата, които се отглеждат в жилищните сгради и да ги отчетат в общинския отдел "Екология". 

Едва 20 са регистрираните домашни кучета от началото на годината досега, а крайният срок изтича в края на месеца, припомнят от градската управа. Много по-сериозен обаче е проблемът с растящия брой на безпризорните четириноги. По думите на Бояджиев това се дължи и на факта, че в Асеновград се стоварват кучета и от други населени места. 

Вариант за справяне с уличните кучета е изграждане на приют, но за инвестицията са необходими над 300 хиляди лева, което е непосилно за общината, коментира зам.-кметът. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Предприемачи готвят протест заради по- скъпите разрешения за строеж

Община Пловдив не е склонна да  промени планираното увеличение на таксите за издаване на строително разрешение. Това стана ясно след срещата на кмета Костадин Димитров със строителни предприемачи.  Според бизнесмена Илиян Филипов увеличението ще бъде по-високо от обявеното от кмета - от 5 лева на квадратен метър разгърната застроена площ..

публикувано на 09.05.25 в 12:18

Иззеха 2 кг наркотици в Пловдивско през април

Близо 2 килограма различни по вид наркотици са иззети при специализирани операции на територията на пловдивската дирекция на МВР през април, съобщиха от полицията.  Конфискувани са около килограм и 200 грама марихуана, 600 грама хашиш, 74 грама амфетамин, 60 грама кокаин, 26 грама синтетични канабиноиди и 14 грама екстази.  Задържани са 84 души, а..

публикувано на 09.05.25 в 11:24

ОбС - Пазарджик гласува "за" общинско предприятие "Чистота"

На извънредно заседание ОбС - Пазарджик одобри създаването на общинско предприятие „Чистота“, което ще поеме сметопочистването и озеленяването на общината.   Решението бе взето, въпреки че не е приключила процедурата по обявената преди две години обществена поръчка за извършването на сметосъбирането и извозването в Пазарджик. Една от сега..

публикувано на 09.05.25 в 10:06

Бизнесът е против увеличение на таксите за строителни разрешителни

В сградата на Община Пловдив ще се проведе извънредна среща между кмета Костадин Димитров и представители на едни от най-големите строителни компании в града. Причината е подготвяното увеличение на таксата за издаване на строителни разрешителни, което е заложено в нова наредба, която ще разгледа Общинският съвет. Бизнесът е категорично против..

публикувано на 09.05.25 в 09:38

Пловдив празнува Деня на Европа с редица прояви

Пловдив отбелязва Деня на Европа с концерт, информационен щанд и викторина с награди.  По традиция на  9-ти май Пловдивско певческо дружество „Ангел Букорещлиев“ представя концерт на стълбите на Каменица /18ч./.  В непосредствена близост до концерта Център „Европа директно – Пловдив” ще изгради щанд с безплатни информационни материали за..

обновено на 09.05.25 в 06:47