Шест предложения са постъпили до момента за име на Камерна зала в Областната администрация в Пловдив. Предложенията са направени от граждани и организации.
Галеристът Жорж Трак и група пловдивски общественици предлагат залата да се казва Димчо Павлов, по името на пловдивския скулптор, чиито произведения красят сградата на Областна администрация.
Второто предложение е за името Стефка Благоева – диригент и основател на Хор на пловдивските момчета, тази година се навършват 80 години от рождението й (предложение от Борислава Благоева, диригент на Хора на пловдивските момчета и на група хористи).
Третата идея е за името на Трендафил Миланов – един от основателите на пловдивското музикално училище, баща на проф. Стефка Миланова (прочута българска цигуларка).
Две от предложенията са за две от старите имена на Пловдив - Евмолпия (значение: ев-хубав, благороден, мол-тих минорен тон, направено от пловдивчанката Румяна Желева) и Пулпудева (старото тракийско име на Пловдив, предложението е на Ангелина Понорска).
Предлага се и името Тоска – поради факта, че залата беше открита с концерт на песните на Пучини.
Всички предложения ще бъдат качени на фейсбук страницата на Камерна зала Областна администрация - Пловдив, за да може обществеността да избере най-подходящото име на залата, уточняват от администрацията.
Именитата пианистка Венета Нейнска поставя началото на европейското си турне „Пътища и посоки“ в Дом на културата „Борис Христов“ в Пловдив. Най-добрият концертен роял „Стейнуей“ в България ще звучи с изпълнението на произведенията на Шопен, Рахманинов, Крайслер, Мануел да Файя, Кристоф Вилибалд Глук, Франц Шуберт. „Подобно на начина,..
За кенсъл културата ще си говорим тази събота. Защо се появи и какво ни обещава? А може би отговорът е в казаното от Алан от Лил, проповедник от 12 век: "Миналото има восъчен нос, който може да бъде извиван във всички посоки." Гости на "Срещите" са проф. Цочо Бояджиев, Мирослава Кацарова и доц. Илия Кожухаров.
В НБ „Иван Вазов“ в Пловдив ще бъде представена книгата „Ататюрк. История на идеи“ от М. Шюкрю Ханиоглу. Тя не е поредната биография на големия турски държавник, а разказва за идеите на Ататюрк, еволюцията им и реализацията им в турското общество. Авторът М. Шукрю Ханиоглу е професор по история на късната Османска империя в департамента по..
Дружеството на пловдивските художници организира търг с творби от архива си. Аукционът се ще състои в Изложбената зала на Дружеството на ул. „Авксентий Велешки“ 20. Организаторите канят любителите на изобразителното изкуство и пловдивските таланти, представители на бизнеса и колекционери да участват в тазгодишното издание на търга, на..
Бачковската света обител посрещна деца от последните групи на детските градини в селата Белащица и Марково. Поводът за посещението бе Деня на християнското семейство и на православната християнска младеж, който се чества днес. Малчуганите бяха посрещнати в манастирската църква „Успение Богородично“ от отец Евтимий. Той се обърна към децата с „добре..