Кой има интерес от скандала с бившия руски шпионин Сергей Скрипал и неговата дъщеря? Как се провят политически изводи и се предприемат политически действия при липсата на факти? Каква е връзката на шпионския скандал с нестабилността на Великобритания след Брекзит и предстоящите президентски избори в Русия? По тези теми в предаването „Ден след ден“ коментарът е на политолога Любомир Стефанов.
Той смята, за обяснимо и логично, че не всички факти по този случай ще бъдат огласени, защото все пак става дума за използване на химическо оръжие и ограничаването на информацията е нужно, за да не поощрява паниката.
Според Стефанов това, което сега прави британското правителство изглежда правилно, явно службите имат неопровержими данни поличени при разследването. Публична тайна е, че в тези вещества имат подписи на тези, които са ги произвели.
Ясно е, че веществата, са произведени в Русия, ако руснаците твърдят обратното - значи да признаят, че са изпуснали контрола. Путин, с оглед на огромния си управленски опит, не би допуснал такъв гаф преди изборите и предстоящото световно първенство по футбол.
Това е все едно да се гръмнеш сам в крака.
Тайните служби са в кръвта на Путин, той самият е служил в КГБ. Затова смятам, че това е престараване на по- ниско ниво. Някой на по- ниско ниво търси червени точки, премахвайки предател.
Що се отнася до действията на Великобритания - изглежда логично страната да има интерес от позицията на жертва и да се опита да възстанови изгубеното след Брекзит. От друга страна тя има горчивия опит от лъжливите причини, с които започна войната в Ирак.
Според политолога предстои съществено разместване на световните сили - Китай препотвърди държавното си ръководство и се кани за сериозно присъствие, след изборите и Путин ще е изправен пред предизвикателството да изясни своите отношения с редица държави - Турция, САЩ, Германия...
Лошото е, че сме във фаза в която комуникацията отсъства, тя е заместена фалшиви новини и взаимни обвинения и това не води до нищо добро ако не настъпи промяна.
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи? Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..
Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този момент и то е, че опозицията е от две..
В свят, в който промените в климата и загубата на биоразнообразие вече не са далечни заплахи, всяка стъпка към по-зелена и устойчива среда има значение. Над 3500 дървета и храсти бяха засадени в рамките на еко инициатива на ХОЛДИНГ КЦМ 2000 . Тя носи името „Засаждаме 2500 + дървета“ и се осъществява по повод 25-годишния юбилей на дружеството..
Центърът по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив отбеляза 10 години от създаването си. Той е първият и единствен в България център за върхова наука в полза на устойчивото земеделие и човешкото здраве. Оборудван с технологии от най-ново поколение, центърът се налага като притегателен център за млади изследователи и..