Заместник-кметът на Пловдив Александър Държиков ще открие втори пореден форум, с фокус туризъм, посветен на подготовката на града за Европейска столица на културата през 2019 година.
На него ще се предостави актуална информация за проекта и предстоящите събития от пловдивската програма през следващата година.
Гост-лектори са Кристиан Тране – мениджър регионални и общностни връзки на Орхус – Европейска столица на културата през 2017 година, а също и Нийл Питърсън от Ливърпул – Европейска столица на културата през 2008 година.
От българска страна ще се включи Тони Симидчиева – член на УС на „Пловдив 2019“.
От днес спира движението на маршрутките по маршрутните линии №5 и №8, които обслужват селата Труд, Строево, Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре в община Марица. Причината са протестите в селата Труд и Рогош, обяви превозвачът Петко Ангелов . Маршрутните линии се обслужват от осем микробуса. Ангелов не приема да бъде обвинянавн..
За днес е насрочено първото заседание на новия общински съвет в Пазарджик. То е с една единствена точка - избор на председател на местния парламент. Преди избора на председател на новия общински съвет, избраните общински съветници ще положат клетва за служба на обществения интерес. Изборът на председател на новия местен парламент ще даде яснота за..
Днес облачността над страната ще е разкъсана, предимно значителна над южните райони, където на отделни места ще превали слаб дъжд. Над Северна България облачността ще намалява често до слънчево време. В сутрешните часове на места в низините ще се образува мъгла или ниска облачност. Ще духа слаб, в Източна България и на север от планините – умерен..
Една от най - красивите пещери в България - „Добростански бисер“ край Асеновград, приключи активния си туристически сезон. Разположена в красивата прегръдка на Родопите тя привлича хиляди туристи всяка година. Намира се над село Добростан и е едно от емблематичните природни богатства в региона. Пещерата "Добростански бисер" е..
Заради протестите в селата Труд и Рогош превозвачът Петко Ангелов от четвъртък спира движението на маршрутките и маршрутните линии №5 и №8, които обслужват селата Труд, Строево, Скутаре, Рогош, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре в община Марица. Жители на Труд протестират на сесията на община Марица Петко Ангелов каза, че той е постоянно..