Служители на жандармерията, специализираните полицейски сили и моторизираното звено „Сигма“ ще работят в малките и отдалечени от Пловдив населени места. Освен това ще се увелиичи и полицейското присъствие в тъмните часове на денонощието.
Това съобщи директорът на Пловдивската дирекция на МВР старши комисар Атанас Илков, след среща с кметовете от региона, по време на която бяха набелязани мерките за съвместна работа. Той уточни, че разпределянето на свободния ресурс се прави за по-голямата сигурност на населението.
Областният управител Здравко Димитров бе категоричен, че работата на полицията с областната администрация е перфектна.
От страна на община Пловдив присъстваше зам.-кметът Златин Велев, който отчете добри резултати в превантивната дейност относно противодействието на кражбите на автомобили и задържането на шофьори, употребили наркотични вещества.
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..
„Възраждане“ ще продължат с протестите с искане за запазване на българския лев, заявиха на пресконференция народните представители Ангел Георгиев, Димитър Гюрев и Емил Янков. Те определиха случилото се по време на протеста в София като репресия на Прокуратурата, МВР и на ГЕРБ върху гражданите, „упражняващи демократичното си право на протест“...
Арестуваха 72-годишен мъж от пазарджишкото село Карабунар, застрелял куче с ловна пушка. Сигнал за случилото се постъпил от жителите на селото. По избрани данни мъжът, носещ ловна пушка със себе си, застрелял куче в частен имот. Сформиран е разследващ екип, който установява самоличността на стрелеца. Пушката му е..