„Даровете на ума и сърцето“ е мотото на деветото издание на фестивала “Здравей, Здраве!”, който ще се проведе в града под тепетата в уикенда на 21 и 22 април в Дома на техниката на ул. “Гладстон” 1 и Градската градина. Фестивалът, посветен на здравето и здравословния начин на живот, от тази година е част от официалната програма на „Пловдив – Европейска столица на културата 2019“.
Фокусът тази година е върху теми, които ангажират с участие в цялостния здравословен процес, мобилизират личния потенциал за създаване на благоприятна среда и живот, изпълнен със смисъл. Акценти в програмата са теми като “Аз, Лечителят”, “Успешен глас-природен глас”, “Епигенетика или защо не сме жертви на наследствеността”, както и теми свързани с финансовата свобода, мечтите, щастието и др. Ще се предлагат и книги за писане на рода и родовата памет. Повече от половината лектори в изданието за първи път се представят в Пловдив и техният поглед дава допълнителен чар на събитието. На форума ще участват и представители на научната общност – факт, който доказва разгръщането на потенциала на този популярен пловдивски форум.
Интересни акценти ще бъдат и представянето на системите за ранно предупреждение за природни опасности, “Пръстенът на Атлантида”, както и ползите от „бебеносенето“.
Предвидени са и творчески работилници, в които малки и големи ще могат да изпробват рисуването с къна или отливане на свещи с пчелен восък.
Неизменно съпътстващите изложението спорт и движение ще са разположени както на закрито, така и на открито в Градската градина (до Виенския павилион). Предвидени са игри, занимания в колектив – танци, групова тренировка по мобилност, сърдечна-танц медитация, хип-хоп, тай-чи, зумба, йога и други.
Освен в Пловдив тази година събитието се пренася и в още 16 града на България - Варна, Търговище, Троян, Казанлък, Ямбол, Русе, Габрово и други, като за първи път е в Бургас, Благоевград и Видин. Организаторите на фестивала в Пловдив с радост откликват и на нови населени места, готови да споделят този празник на знанието и грижата за здравето.
Интервюто с Аида Марковска, организатор на фестивала е в звуковия файл.Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..