Тежък сблъсък между две ромски фамилии стана снощи в карловското село Розино. Сигналът на телефон 112 е подаден около 18.30 часа . Петима от участниците са задържани за 24 часа в полицейския арест на районното управление, а двама от тях са леки телесни повреди. Масовото сбиване е възникнало между известните със стара вражда родове Скендерови и Среброви.
Няма сериозно пострадали, има счупени прозорци на къщи и увреден автомобил, уточни шефът на пловдивската полиция Атанас Илков. По думите му в момента няма напрежение, а свадата е приключила още снощи.
По случая са образувани две досъдебни производства - за хулиганска проява и последвала телесна повреда.
Това не е единствения инцидент от подобно естество в селото.
Пловдивският депутат от групата на "Обединени патриоти" и координатор на ВМРО в областта Александър Сиди напомни, че там миналата есен бяха нападнати двама лесничеи, а преди години се стигна и до убийство.
В тази връзка Сиди отправя питане към вътрешния министър Валентин Радев дали в Розино ще бъде изградена допълнителна полицейска приемна, каквато наскоро бе разкрита в Асеновград.
Държавните и общинските институции и в област Пловдив създават мобилни екипи за връщане на отпадналите деца в клас. По данни на областния управител проф. Христина Янчева в момента 9 на сто от учениците или 5000 деца напускат училище преди да го завършат. Това не е само социален, но и икономически проблем – бизнесът отчита недостиг на работна ръка,..
БСП алармира за пропадане на участък от Бетонния мост в Пловдив. В съобщение до медиите социалистите изпратиха и снимки, от които е видно, че има пропадане на асфалтовия участък в най- горната част на съоръжението. "Колко издържаха „успешно“ похарчените 5 милиона лева за Бетонния мост? Отговорът е съвсем прозаичен. От "лентичката" до сега са изминали..
БАБХ въведе нови ограничения в Пловдивска област, за да ограничи огнищата на шарка по дребните преживни животни. Прекратяват се посещенията на служителите на фонд „Земеделие“ и други контролни органи в животновъдните ферми. Временно се преустановяват и посещенията на ветеринарни лекари със сключени договори за обслужване. Достъпът се допуска само при..
Оранжев код за високи температури обяви НИМХ за 23 юли. Денят ще бъде слънчев. В Северна България временно ще проникне относително хладен въздух. Вятърът ще бъде слаб от изток. Ще бъде горещо с максимални температури между 36 и 42 градуса. В Пловдив се очакват 40 градуса. По Черноморието ще бъде слънчево, със североизточен вятър. Максималните..
Достъпът до централната алея на Гребната база тази вечер ще бъде ограничен за един час. Причината е пръскане срещу комари в парк „Отдих и култура“. Пловдивчани няма да бъдат допускани в зоната между 21 и 22 часа. Пръскането срещу комари ще продължи до началото на август в различните райони. Ще се извършва в късните часове на денонощието. От общината..