1 200 млн туристи са посетили страната ни само през първите три месеца на годината, което отчита ръст от 11% спрямо със същия период през миналата година. Министърът на туризма Николина Ангелкова подчерта, че за това е допринесъл не само изключително добрият зимен сезон, но българското председателство на Европейския съвет.
България е поставена на високо място, водещо до засиления интерес на все повече хора към нея, заяви Ангелкова. Тя прогнозира и ръст от около 5% през предстоящия летен сезон. Най-голям, като заявени вече пазари, се очаква да бъде броят на туристите от Германия, Израел, Холандия, Чехия, Полша, Сърбия, Македония, Турция и Румъния.
По думите й, от изключителна важност за страна ни е туристическият пазар за Русия, показващ траен интерес към България. Свидетелство за това е спадът на чартърните полети, за сметка на заявките за редовните линии на летищата в Бургас и Варна, които отчитат ръст на заявките съответно с над 30 и над 60%. Независимо от голямата ценова конкуренция, която срещаме с продуктите на Турция и Египет, България продължава да бъде конкурентна за този пазар, заяви Ангелкова.
През юни предстои среща на министрите на туризма от организацията за Черноморско икономическо сътрудничество във Варна - поредната категорична стъпка в рамките на българското европредседателство, която ще направи страната ни много по-разпознаваема и ще предизвика интереса на туристите да почиват в България.
Министърът на туризма Николина Ангелкова взе участие в кръгла маса с представители на браншовете от сектор „Туризъм“ и „Земеделие“ на проекта „Сподели България“, който се разработва съвместно с Министерството на земеделието, храните и горите с фокус вино и кулинарни дестинации в районите на Западна Тракия и Долината на розите.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..