Само за ден осмината футболни хулигани, задържани заради сбиването в зала „Колодрума“ в събота, бяха осъдени по бързата процедура.
Районният съд в Пловдив постанови най – тежко наказание за 33-годишния Божидар Попов. 3 месеца условна присъда с 3 години изпитателен срок получи пловдивчанинът, който е привърженик на Локомотив Пловдив. Той се призна за виновен пред магистратите и обяви, че съжалява за случилото се.
Останалите седмина получиха само наказание „пробация“. С най – дълъг срок е тя за 41-годишния Дилян Георгиев – година и четири месеца. Той ще упражни и 100 часа обществено полезен труд.
1 година и 2 месеца е пробацията за 20-годишния Иван Топалски от агитката на Локомотив и за 42-годишния привърженик на ЦСКА Николай Станков от София.
Другият софиянец – Станислав Чолаков, също получи 1 година и 2 месеца пробация, но той ще упражни и 100 часа общественополезен труд.
Еднакво наказание от една година пробация постанови съдът за 34-годишния Мартин Новаков от София, за 22-годишния Михаил Партинков и за 27-годишния Иван Иванов.
Враждуващите привърженици на ЦСКА и на Локомотив Пловдив се явиха пред съда на две групи. Всички обвиняеми сключиха споразумение с прокуратурата.
Припомням, държавното обвинение внесе днес в съда осемте бързи производства срещу футболните хулигани, задължани за сбиването в зала „Колодрума“ на 19 май. В рамките на няколко часа седмина получиха пробации по бързата процедура, а за един от тях магистратите постановиха условна присъда.
Честването на Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в Пловдив започна традиционно на площад „11 май“ пред ХГ „Св. св. Кирил и Методий“, където е разположен паметника на Светите братя. В 9 часа в Актовата зала на гимназията с „Почетна значка на град Пловдив“ бяха удостоени..
Около 21:00 часа снощи градушка, премесена с дъжд и силна буря връхлетя Хисаря. Изкоренени са дървета, има щети по автомобили, един ламаринен покрив на кооперация бе отнесен, съобщава кметът на града Ива Вълчева. През нощта са разчистени основните пътища и към момента няма затворени, но заради тежките щети се отменя празничното шествие по..
Специален празничен концерт очаква пловдивчани и гостите на града в Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност - 24 май, от 19 часа на сцената на пл. „Стефан Стамболов“. Празничната програма на община Пловдив, която включва събития през целия ден, ще завърши с Ансамбъл „Тракия“ и..
За днес Националният институт по метеорология и хидрология издаде предупреждения от жълт и оранжев код за интензивни валежи и гръмотевични бури, които ще обхванат части от страната. Оранжев код е обявен за София област, София-град, Пловдив и Стара Загора. Жълт код важи за 16 области от Западна, Северна и Южна България. Извън предупрежденията..
На тържествена церемония тази вечер в Драматичния театър бяха връчени награди „Пловдив“ за постижения в областта на изкуството и културата през миналата година. Сред отличените е и колежката ни от Радио Пловдив Веселина Пеева, която от дълги години отразява културните и социалните събития в града. Освен в десетте категории, кметът..