200 ученици от четири пловдивски села се включват в програма за превенция на домашното насилие. Наесен в часовете на класните ръководители за децата от училищата в Брестовица, Цалапица, Крумово и Брани поле ще бъдат изнесени тематични беседи.
За миналата година в районните съдилища в Пловдивска област има над приключили 230 дела за домашно насилие. Десетки са случаите, при които са замесени деца.
Програмата е насочена не само към жертвите на домашно насилие, но и към извършителите. На този етап обаче насилниците, които осъзнават какво са извършили и търсят специализирана помощ за преодоляване на проблема са единици.
По данни на Българския хелзински комитет в страната през 2017-та година има 29 убити жени, а повечето от тези жестоки престъпления са извършени от партньорите на загиналите.
За поредна година статистиката показва, че съдиите от Апелативен съд – Пловдив са сред най-натоварените в страната. Това е отбелязано в годишният отчет на тази, най-висша правораздавателна институция в Пловдивския Апелативен район. Магистратите са успели да приключат над 1880 дела, от които над две трети са гржадански, търговски и фирмени, а..
Пловдив получи тазгодишната Българска туристическа награда за Дестинация на годината. На церемония снощи в София призът бе връчен от министъра на туризма Мирослав Боршош на кмета на Пловдив Костадин Димитров. „Пловдив е съвкупност от история, археология, богат събитиен календар, от хора от различни етноси, които живеят заедно в..
Земетресение с магнитуд 6,1 по скалата на Рихтер бе регистрирано в Истанбул преди минути. Трусът е бил на дълбочина 12 километра, а епицентърът му е на 32 километра от Истанбул и 26 км от Силиври, съобщават от Европейския сеизмологичен център. Засега няма данни за разрушения и пострадали. От Националния институт по геофизика, геодезия и география..
За 12-те години на действие на Националната програма за саниране на сгради в Пловдивска област са обновени само 163 многофамилни сгради и предстои работа по още около 60. Това е под 1 процент от всички жилищни сгради, отбеляза Ина Карова от Енергийна агенция Пловдив. По думите и, програмата е създала нереалистични представи у гражданите, че..
Нараства броят на трудовите злополуки заради занижена дисциплина и липса на контрол – става ясно от годишния доклад на пловдивската Инспекция по труда. При направените близо 4700 проверки са констатирани над 9000 нарушения на законодателството за 2024 г. „Има тревожна тенденция за нарастване броя на трудовите злополуки през 2024 г. на..