Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът очаква договореното от него в Москва да се оползотвори от Кабинета

| обновено на 30.05.18 в 15:27

„Модернизацията на българската армия няма алтернатива. Невежеството в сферата на сигурността не само че е опасно, но накрая винаги излиза скъпо“ – заяви в Пловдив президентът Румен Радев като коментар за предлагания от Веселин Марешки мораториум върху сделките за модернизация на българската армия.

На въпрос какви очаквания има за договорености на българската делегация в Москва, Радев каза че е поставил много ясни въпроси по време на визитата си в Русия.

„Поставих въпросите за възможност на Русия за оптимизация на цени и на условия на доставки на руски енергийни ресурси, а също така и за по-добри условия за присъствието на нашия бизнес в Русия. Много се надявам правителството да оползотвори всички тези възможности“ – подчерта президентът Радев.

Попитан дали има напрежение между институциите, Радев призна, че такова според него наистина съществува.

„Не мисля, че има война между институциите, но да, има напрежение. Трябва да гледаме националните интереси, да гледаме какви са целите пред нас, така че българските граждани да имат много по-голяма сигурност, да имат високо качество и стандарт на живот – за това трябва да работим всички“ – подчерта държавният глава.

Румен Радев бе в Пловдив на откриването на оръжейната изложба „Хемус“ в панаирните палати.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Птичи грип е открит във ферма с 80 000 кокошки-носачки в Асеновград

Огнище на птичи грип е открито във ферма в Асеновград. От Българската агенция по безопасност на храните съобщиха, че предстои 80 хиляди кокошки - носачки да бъдат умъртвени по хуманен начин.  Около засегнатия животновъден обект е определена 3-километрова предпазна зона, в която попада​т Асеновград и селата Боянци Моминско.  В 10-километровата..

публикувано на 05.02.25 в 15:10

Двама пловдивчани са част от новата група български полярници

Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив станаха част от 33-та българска антарктическа експедиция, която отпътува за ледения континент. Включването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев в петата група от 33-ата българска антарктическа експедиция, е финансирано от Музея с подкрепата на Българския антарктически институт  и специалното..

публикувано на 05.02.25 в 14:46
Малката Хира

Спасиха малката Хира, родила се едва 600 грама

Медиците от Неонатологичното отделение на МБАЛ – Пазарджик спасиха малката Хира след близо 4 месеца битка за живота й. Момиченцето е родено на 9 окомври с тегло от едва 600 гр. и дължина от 30 см, в 26-та гестационна седмица – около 3 месеца преди термина.  Майката Зейнеп от село Ковачево споделя, че и 2-те са били в много тежко състояние при..

публикувано на 05.02.25 в 14:01

Започва ремонт на социален дом в Главиница

Започна обновяване на Дома за възрастни хора в пазарджишкото село Главиница. Проектът е финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост и е за общо близо 2 120 000 лева.   Освен ремонт на съществуващия комплекс е предвидено  изграждането на нова сграда, в която ще се обособят още шест стаи. Във всяка от тях ще бъдат настанени по двама..

публикувано на 05.02.25 в 10:53

Падат мерките срещу грипа в Пловдив

Здравните власти съобщиха, че няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив.  Последната заповед бе до 4 февруари, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение - случаите на грип и остри респираторни заболявания са..

обновено на 05.02.25 в 09:18