„Единственият човек, който може да разруши щастието ви в дългосрочен план, сте вие.“

Всичко случващо се около нас не идва, за да ни пречи. Начинът, по който реагираме на него е нещото, което ни спира. Всички искаме да сме щастливи и търсим срещите с щастието, ежедневно. Доколко ни се получава? Всеки може да отговори, сам за себе си. Не можем да бъдем щастливи постоянно. Но, можем да опитаме да сме пълноценни, в моментите на щастие.

Кои са спирачките, по пътя към щастието? Защо хората реагираме на тях, по определен начин? В неделния „Шейкър“, разговаряме с психолога и семеен консултант Петя Георгиева.

Виктория Радева с титлата при жените

Виктория Радева е новата шахматна шампионка

Виктория Радева от пловдивския клуб "Марица" спечели титлата от Държавното първенство по класически шахмат за жени, което се проведе в столичния Гранд хотел "Милениум". При мъжете шампион стана Кирил Георгиев от клуб "Ан Пасан", като гросмайсторът си осигури златото още в предпоследния осми кръг в събота. Това бяха и първите държавни първенства за мъже..

публикувано на 29.01.23 в 11:51
Академик отстъпи само с 1 точка на Рилски спортист

Академик на крачка от успеха срещу Рилски спортист

Академик (Пловдив) беше на крачка от това да победи непобедения до момента лидер в НБЛ Рилски спортист. Пловдивчани загубиха със 78:79 в невероятна драма в препълнената зала „Сила“. Академик стартира ударно първата четвърт и поведе с цели 10 точки разлика при 27:17. Втората четвърт беше спечелена с 24:19 от отбора на Рилски спортист, а на полувремето..

публикувано на 29.01.23 в 11:34
Шампионките разбиха с 3:0 Марица 2022

Марица с бърза победа във втория полусезон в НВЛ

Шампионките от Марица (Пловдив) започнаха втория полусезон в Националната волейболна лига с бърза победа над Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:8, 25:20 гейма). Двубоят от 8-ия кръг в първенството се игра в залата на Пловдивския университет. Още в началото на първия гейм маричанки поведоха с разлика при 8:3, стигна се до 16:9. Марица 2022 намали..

публикувано на 29.01.23 в 11:20

Ботев загуби от Спартак (Москва) в Дубай

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от руския Спартак (Москва) в четвъртата си контрола от подготовката за пролетния дял на шампионата. "Канарчетата" играха равностойно срещу гранда от руската столица и имаха няколко добри положения за гол, но не ги реализираха. Победното попадение за спартаковци реализира резервата Павел Мелешин. Мачът започна изненадващо..

публикувано на 27.01.23 в 17:57

Локомотив с трета загуба в Турция

Локомотив Пловдив инкасира трета загуба на лагера в Анталия, след като днес падна с 1:3 от косовския Прищина. Куриозното в мача бе, че вратарят на съперника на пловдивчани вкара първия гол в срещата. За черно-белите точен бе Евандро.  Досега пловдивчани записаха поражения от Динамо (Тбилиси) с 0:2 и Младост (Лучани) с 1:3, а в актива им е победа над..

публикувано на 27.01.23 в 17:54