Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Испания срещу Русия, Португалия срещу Уругвай на осминафиналите

| обновено на 26.06.18 в 07:33
Португалия
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Испания ще играе срещу Русия, а Португалия срещу Уругвай на осминафиналите на Световното първенство по футбол. Това стана ясно след последните мачове в група "А" и в група "В" снощи.

Уругвай победи категорично домакините от Русия с 3:0 с попадения на Луис Суарес, автогол на Черишев и на Единсон Кавани. Саудитска Арабия победи с 2:1 Египет в мач без значение.

Испания направи драматично 2:2 срещу Мароко, като изравнителният гол бе отбелязан накрая, въпреки че първоначално бе отсъдена засада. След намеса на системата VAR голът на резервата Аспа бе признат. Мароканците два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка иберийците продължеха напред.

Португалия направи 1:1 срещу Иран, който също имаше шансове за осминафиналите. Рикардо Куарешма откри резултата в 45-ата минута. Кристиано Роналдо пък пропусна да удвои от дузпа в 53-ата минута, която беше отсъдена след консултация със системата VAR. Звездата на португалците се размина и с червен картон в 82-ата минута, когато удари съперник без топка, но реферът Касерес изгледа видеоповторението и му показа само жълт картон.

В първата минута от продължението на второто полувреме Касерес трябваше за трети път да прибегне до системата VAR и отсъди дузпа за Иран, която резервата Ансарифард изпълни точно, оформяйки крайното 1:1.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
ВК Левски е на финал в Супер Волей

ВК Левски очаква Локо или ЦСКА на финала при мъжете

Левски се класира за финала в мъжкото първенство по волейбол. „Сините“ победиха у дома Берое с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) и се поздравиха с краен успех в серията с 3:2. В първата част играта беше равностойна, но шампионите поведоха с 23:20, за да вземат аванс в двубоя при 25:23. Вторият гейм премина по идентичен начин, но отново воденият от треньора..

публикувано на 16.04.25 в 10:03
Димитър Илиев

Димитър Илиев подписа нов договор с Локомотив

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев преподписа с “черно-белите”, съобщиха от клуба. Това стана факт официално днес. Новият контракт на Футболист номер №1 на България за 2019 и 2020 година е със срок до лятото на 2026-та година. Това стана факт, след като феновете на клуба подложиха на огромен натиск ръководството и треньора да се разберат..

публикувано на 15.04.25 в 14:53
Локомотив и ЦСКА определят финалиста в четвъртък в Пловдив

ВК Локомотив Авиа и ЦСКА определят финалиста в пети мач

Пети двубой ще определи дали Локомотив Авиа (Пловдив) или ЦСКА ще играе във финала на Супер Волей при мъжете. Червените изравниха серията на 2:2 след успех с 3:1 гейма в столичната зала „Христо Ботев“. Решителната пета среща е този четвъртък, 17-и април, в Пловдив. В първите два гейма заради контузии се наложиха смени, което оказа влияние, а ЦСКА,..

публикувано на 15.04.25 в 13:01
Христо Златински

Христо Златински отново е начело на дубъла на Локомотив

Треньорска смяна настъпи официално в дублиращия отбор на Локомотив (Пловдив), съобщиха от "Лаута".  Досегашният наставник на тима Васил Гърков повече няма да води “черно-белите”. Клубът му благодари за неговата работа и му пожелава успех в бъдещите начинания. Христо Златински ще поеме отново Локомотив II, като вчера следобед проведе и първо занимание..

публикувано на 15.04.25 в 09:32

Ясен Петров: Пътят е ясен - трябва да се бориш докрай!

В празничното издание на предаването Клуб „Неделя“, навръх Цветница, специален гост в предаването Клуб "Неделя" бе  Ясен Петров - популярно име в спортните среди и човек, отдаден на футбола и семейството като цяло.  В ефира на Радио Пловдив и пред водещия Диян Никифоров, Ясен Петров ни разходи из неподправените кътчета на своята душа, като сподели..

публикувано на 14.04.25 в 16:27