Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха Иванка Ройдова в съдебната зала

Съдебният състав измени условната и присъда с ефективна от 3 г. затвор

| обновено на 26.06.18 в 13:58

Иванка Ройдова от Брани поле, която днес  обжалваше присъдата си пред Апелативния съд, бе арестувана в съдебната зала. 

Това стана след като съдебният състав измени условната и присъда от 3 г. затвор в ефективна и разпореди да бъде отведена в ареста. 

Иванка Ройдова бе призната за виновна като поръчител на отвличането на собствения си брат, неговото убийство а също и ликвидирането на своите племенници и техните семейства. 

Поводът е бил борба за предполагаемо голямо наследство от Америка, което Иванка Ройдова е искала само за себе си. 

Случаят бе разкрит, след като вербуваният от нея уж наемен убиец се оказа полицай под прикритие. 

Апелативните магистрати отчетоха, че Ройдова е извършила седем отделни престъпления спрямо най-близките си родственици.  Проявила е изключителна упоритост за намиране на извършител на престъпните си намерения, като е търсила такъв от престъпния контингент. Предала на служителя под прикритие  лист с написани от нея координати на „поръчаните“ си роднини и лично го е завела, за да покаже местонахождението им в гр. Пловдив.

 Заплатила му е предварително 3 000 лв. с обещанието, че ако роднините й бъдат елиминирани, ще му заплати още 10% от наследството, оставено от баща й в САЩ, което според нея възлизало на около 4 милиона щатски долара.

Тези факти, според съда, налагат условната присъда да бъде заменена с ефективна. 

  Решението не е окончателно и подлежи на обжалване и протест в 15-дневен срок от днес пред Върховния касационен съд.

Адвокатът на Ройдова Йордан Дафчев каза за Радио Пловдив, че ще обжалват присъдата. Имаме различен прочит на ситуацията. Според нас няма неопровержими доказателства, които да потвърдят вината на Ройдова. Моята подзащитна също се смята за невинна, каза Дафчев. 

По думите му тя е била шокирана от решението на съда да бъде задържана. Дафчев нарече това решение грубо нарушение на НПК, защото текст в него определя задържане на осъден, само ако той с поведението си дава основание да се смята, че може да се укрие.

Разговора на Елена Крушкова с Йордан Дафчев можете да чуете в прикачения файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Смъртоносна катастрофа с пловдивчани край Видин с четири жертви (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в буса са..

обновено на 16.02.25 в 12:55

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив за началото на "ВИНАРИЯ - 2025"

Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино.  Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..

обновено на 16.02.25 в 10:11

Извънредни кметски избори в с. Драгор

Нормално протичат изборите за кмет в пазарджишкото село Драгор.   Петима са кандидатите за поста - издигнати от „Земеделски народен съюз“, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, БСП – Обединена левица, „Възраждане“ и „Български възход“.  Общо 1160 избиратели имат право на глас в село Драгор.   Избирателната активност към 10..

публикувано на 16.02.25 в 09:26

В Куклен строят нова детска градина с 5 млн. лв.

Община Куклен ще строи нова детска градина в града с пет милиона лева, отпуснати от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Обществената поръчка вече е пусната, каза кметът на общината Мария Белчева.  Проектът включва четири групи, млечна кухня и физкултурен салон. Новата сграда ще бъде на ул. “Бузлуджа“ в близост до парк „Архангел..

публикувано на 15.02.25 в 12:10