Втори ден издирват шестгодишно момиче от Панагюрище, след като в неделя по-голямата й сестра бе открита удавена в река Луда Яна. Социалните служби работят с другите деца от семейството на двете сестри.
Прокуратурата в Панагюрище разследва случая с удавеното дете в Панагюрище. Осемгодишното момиче бе открито мъртво в коритото на река Луда Яна в неделя.
Медицинската експертиза показва, че няма следи от насилие по тялото на детето, а смъртта е настъпила от удавяне. Досъдебното производство продължава , за да се уточнят обстоятелствата по трагичния инцидент.
Вече втори ден продължава издирването на по-малката сестичка на удавеното момиче. В търсенето участват служители на полицията и пожарната и ловци от местното сдружение.
В срок до 10 дни трябва да приключи и проверката на социалните служби. Ако те установят, че има риск за живота и здравето на останалите три деца в семейството, те ще бъдат изведени. На този етап експертите от „Закрила а детето“ не са установили пропуски в грижата за децата.
Майката е на 30 години, безработна, с пет деца, за които получава помощ от държавата. Мъжът, с когото съжителстват на семейни начала работи в чужбина и праща пари за отглеждането на децата, уточни Димитрана Караатанасова от панагюрската дирекция „Социално подпомагане“.
Във фаталния ден майката помагала за почистването на строителен обект и поверила децата на грижите на съсед. Той проверил веднъж, че всички деца са вкъщи и не е разбрал кога двете момичета са излезли навън. Останалите деца са на годинка и половина, 9 и 11 години. С тях ще работят психолози.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..