Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оставките в Земеделското министерство нямат никакво значение за хората в Странджа

| обновено на 19.07.18 в 16:03

Очаквам политика, чийто грешки да не се изкупват с оставки,  които нямат никакво значение за хората от Странджа. Вчерашният протест, за който бе обявено, че има някакъв успех, изобщо не кореспондира с техните нужди и тяхното виждане как да възстановят поминъка си. Това  заяви президентът Румен Радев в коментар за ситуацията с чумната зараза по животните в Ямболския регион.  


По думите му, този протест е послужил само за отслабване на напрежението, но проблемите остават нерешени и те нарастват.  

Крайно време е държавата да се замисли за сериозна и устойчива политика в този отрасъл, допълни Румен Радев. Правителството трябва да се ангажира с реална помощ  за тези хора, а не просто „да хвърля едни пари“, защото това не решава въпроса. Обезщетенията са недостатъчни да компенсират реалните загуби и бъдещи ползи,  необходими са всеобхватни мерки и то специално за този регион,  подчерта държавният глава.  

ЕК вече съвсем откровено и даже грубо отговори на нашите амбиции за влизане в еврозоната, че има нужда от реални реформи,  коментира другата национална тема президентът Радев. Според него,  жалкото е, че натискът за това идва като принуда отвън, а но повтрешно убеждение и усещане за дълг от страна на българското правителство към собствените граждани. 

Крайно време е кабинетът да разбере, че лобирането навън за членство в Еврозоната и Шенген няма да има никакъв успех, ако не се вземат крути мерки от държавата за справяне с корупцията, престъпността и бедността, завърши Румен Радев. 

Днес в авиобаза "Граф Игнатиево" той откри параклисът „Свети Великомъченик Мина“,  който е изграден по негова лична инициатива, когато е бил командир на изтребителната авиобаза. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25

Трима леко пострадали на пътя Пещера - Батак

Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата.  По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..

публикувано на 24.02.25 в 17:33

Пловдивската полиция иззе при спецакция дрога и флакони с райски газ

Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив.  В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..

публикувано на 24.02.25 в 16:53

Почистват канал „Паша арк“ в Пазарджик

Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик.  Срещата е организирана..

публикувано на 24.02.25 в 15:46

ДСБ внася в НС декларация срещу агресията на "Възраждане"

ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..

публикувано на 24.02.25 в 14:36