Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвиниха украинеца, блъснал и убил младо семейство на магистралата

| обновено на 20.07.18 в 11:42

Окръжната прокуратура в Пловдив  внесе в съда обвинителния акт  срещу украинския шофьор, блъснал и убил на магистралата бременна жена и съпругът й. 

Станислав Пислар е обвинен, че е причинил по непредлизост смъртта на младото семейство, като е нарушил правилата за движение с управлявания от него ТИР и освен това е шофирал след употреба на марихуана.  

Според вещите лица основна причина за фаталната катастрофа е, че обвиняемият не реагирал своевременно на указателни табели за ремонтиран участък по магистрала „Тракия“. 

Припомням, че инцидентът стана на 28 май тази година. Законът предвижда наказание до 20 години затвор и отнемане на шофьоркската книжка. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Инвестиции за 1,4 милиарда лева се реализират в Пловдивска област

В Пловдивска област Министерството на иновациите и растежа е сертифицирало 42 инвестиционни проекта на обща стойност 1,4 милиарда лева, посочи на конференция в Тракия икономическа зона заместник-министър Красимир Якимов. Тези инвестиции са създали над 5000 работни места.  По двете програми, които министерството управлява -  за конкурентоспособност..

публикувано на 24.04.25 в 15:38

В Белащица ще служат молебен за двете починали деца

В събота, 26 април, в двора на църквата „Св. Св. Козма и Дамян“ в село Белащица ще бъде отслужен молебен за жителите на селото и в памет на 2-те деца, които починаха в рамките на седмица.   Припомням, че в началото на месеца 6-годишният Ангел си отиде от света след стоматологична интервенция в частна клиника, а 3-месечната Антоанета – след лечение..

публикувано на 24.04.25 в 15:32

Няма да екстрадират Дани Кики в Германия, освобождават го от ареста

Бившият футболист от Локомотив (Пловдив) Дани Кики няма да бъде екстрадиран в Германия и ще бъде освободен от ареста. Делото по изпратената от германските власти европейска заповед за арест в Окръжния съд Пловдив беше прекратено, като решението на съда окончателно.  Причината е, че и до днес не са постъпили гаранции в съда от германските власти. В..

публикувано на 24.04.25 в 14:25

Дете и жена пострадаха при две катастрофи в пловдивско

7-годишно дете и 51-годишна жена са били блъснати при два пътни инцидента в пловдивско, съобщиха от полицията. 81-годишен шофьор е блъснал дете, изскочило внезапно на пътя в асеновградското село Патриарх Евтимово. То е откарано в болница, но няма опасност за живота му. 51-годишна пешеходка пък била ударена на пешеходна пътека на бул...

публикувано на 24.04.25 в 12:06

ДКЦ VI вече е част от МБАЛ "Св. Мина" в Пловдив

Медицински център VI в Пловдив ще се влее в МБАЛ „Св. Мина“. Това решиха пловдивските общински съветници след бурни дебати и с 40 гласа „за“ и един въздържал се.  ДКЦ-то се помещава в сградата на болница и всеки месец й плаща наем. Предложението за вливането му в болницата беше внесено за обсъждане на предишното заседание, но се отложи, за да се..

обновено на 24.04.25 в 11:23