Пияна шофьорка се размина без сериозни наранявания след катастрофа снощи в Калофер. От полицията в Пловдив съобщават, че малко след десет и половина вечерта 45-годишна столичанка блъснала управлявания от нея лек автомобил „Тойота“ в стълби на една от централните улици в Калофер.
Пристигналите на място пътни полицаи установили, че жената е седнала зад волана след употреба на алкохол. Дрегерът отчел 1,43 промила. С линейка софиянката била откарана в пловдивска болница, откъдето си тръгнала по свое желание. По случая е образувано бързо производство в РУ – Карлово.
Часове по-рано, около 17.30 часа, полицията в Раковски арестува друг нарушител на пътя. Мярката за неотклонение е взета спрямо 19-годишен местен жител, засечен в квартал „СекировоВъпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи. Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града. Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа. Точно..
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..