Решението на Конституционния съд /КС/, който определи Истанбулската конвенция за противоречаща на основния ни закон, не е изненада, защото този орган традиционно "прикляка" пред очакванията на политиците. Направи го и сега.
Решението е пример за това как и защо чрез подобни нелепи решения ние сме се докарали до състояние на най - бедни, най- корумпирани и в крайна сметка нещастни, коментира адвокат Михаил Екимджиев.
Насилието, което обществото ни е приело като начин на възпитание на децата дори - ни прави общество от непълноценни, несвободни хора, смята адвокат Екимджиев. Пропуснахме на манталитетно ниво да се доближим да западните ценности и да формираме модерно и по- добре функциониращо общество.
Той нарече глупост, простотия и слугинаж аргументите на конституционните съдии, че документът размива границите на биологичния пол.
КС не решава проблеми, той непрекъснато създава проблеми и води до много изгубени в Страсбург дела, касаещи човешките права. Лъсна лицемерието, изчака се края на европредседателството, за да се покаже, че нашата принадлежност всъщност е балканска и източна, а не европейска.
КС не създава визия, не решава проблеми, той "куландрисва машинарията, наречена държава". По отношения на правата на човека той е един вреден орган.
Чуйте аргументите на адвокат Екимджиев в интервюто.
Какво да очакваме от новия политически сезон в Пловдив, който започна със скандал около оставката на замесник-кмета Владимир Темелков, оттеглена след намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и оставяща много въпроси без отговор. На този фон групите в Общинския съвет също търпят трансформации, а от „Независими за Пловдив“ поискаха извънредна..
"За съжаление новият политически сезон е повторение на предишния".Това заяви в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател в коментар за случващото се в Народното събрание и предстоящият пети вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков, поискан от ПП-ДБ.. Според нея светът се променя много бързо,..
Пет дни преди началото на новата учебна година – ще спазят ли пловдивските директори указанието на МОН да се започва учебния процес в по-късен час? За организацията на работа говорим с Гергана Аврамова , председател на пловдивската организация на Сдружението на директорите в системата на средното образование и директор на училище „Христо Г. Данов“..
Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..
Близо 1 400 нарушения бяха установени само в първите часове на контрола за средна скорост чрез тол камерите, който е в сила от 7 септември. От тази дата се промените в Закона здвижение по пътищата, за очакваните ефекти на който говорим с председателяна САБ Емил Панчев. По думите му вследствие на очакваните по- високи глоби в него..