„Сцена на кръстопът“ за първи път ще има свой химн. Автор на текста е Елин Рахнев, който е вдъхновен от мотото тази година – театър „Вълшебното“. „Да живее фестивалът – той е осмото тепе“, така започва химна на Сцената. Това разкри в интервю за Радио Пловдив Ирен Чанкова, продуцент на театралния фестивал.
В тазгодишното издание са включени 13 постановки на голяма сцена, а 6 ще се играят в камерната зала на Драматичен театър-Пловдив.Очаква се химна на „Сцена на кръстопът“ да прозвучи в първите дни от фестивала
Постарали сме се да представим и тази година най-доброто от сцените в страната от изминалия сезон. Повечето от представленията са премиерни за сезона. Ще открием с най-любовната история за всички времена - с постановката „Ромео и Жулиета“ на балет „Арабеск“, които ще представят един нов прочит с танц на великата пиеса. Шекспировата линия продължава със спектаклите „Сън в лятна нощ“ , а любовната с постановката „Къщата на спящите красавици“, обясни още Иран Чанкова.
В програмата на фестивала попадат и представленията „Танцът Делхи“, „След репетицията“ и „Къщата на спящите красавици“, „Честита съпруга“ и „Вишнева градина“. Един от акцентите в тазгодишното издание на „Сцена на кръстопът“ е постановката на Народен театър „Иван Вазов“ – „Три високи жени“. С нея се отбелязва завръщането на сцената на пловдивчанката – Мария Стефанова, тя е прекрасна. Каня всички да я видят, разказа Чанкова.
В съпътстващата програма Младен Влашки ще разкаже за книгата си „Млада Виена в млада България“.
Сцена на кръстопът ще завърши с представянето на книгата и филма „Романът на моя живот“ на професор Стефан Данаилов.
Цялото интервю с Ирен Чанкова можете да чуете в звуковия файл.
Танцьори и певци от „Театър на фенерите“ от китайската провинция Гуейджоу ще гостуват в Пловдив с атрактивно представление. Събитието е посветено на началото на Китайската нова година и е с вход свободен. Тази събота, Регионалният исторически музей в Пловдив ще бъде домакин на атрактивно и любопитно музикално събитие от далечен Китай, което..
Цивилизацията - можем ли я?! Това питане поставя проф. Александър Шурбанов и разсъждава в "Срещи"- те Защо? Нали този термин Цивилизацията е от 1756 г. Поставен е от граф Оноре Мирабо, а тя, цивилизацията е съществувала и преди да получи това име. Какво става с нас-хората от 21 век? На ход е Проф. Александър Шурбанов. Радио Пловдив,..
Изложба изследва устойчивостта на природата, нейната способност да надмогва ограниченията, наложени от човека и въпреки тях да продължава да съществува. Това е втората самостоятелна изложба на художничката Станка Александрова, която е израстнала в Белозем. Мотото на експозицията е "Диви треви". Композициите на творбите и цветовете им изследват..
Предприети са всички необходими мерки за защита на експонатите от изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция" в Лос Анджелис от бушуващите в района пожари, съобщи Министерството на културата. Служебният министър Найден Тодоров е написал писмо до ръководството на музея с искане експонатите от България, сред които..
Актьорът Вилиян Гешев представя в Пловдив моноспектакъла „Писмо до баща ми“ по Франц Кафка и авторски текстове. Представлението е тази вечер в театър „Хенд“. Режисьор е Ованес Торосян. Проектът е подкрепен от Чешкия културен център. Това е една изповед, която писах дълго време в съзнанието си, а после за кратко написах и на ръка, за да я..