Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Монтираха ново осветление на три улици в "Южен"

Общо 11 нови ел. стълба са издигнати  на улиците „Петър Васков“, до ДГ „Зорница“, на бул. „Академик Петър Динеков“ и на ул. „Дрин“ в отсечката между ул. „Пере Тошев“ и ул. „Борис Сарафов“.

„До този момент в тези участъци нямаше изградено улично осветление, имаше много жалби от живущите наблизо и поради това се заехме да изработим проекти и да осветим районите. Така на първо място повишаваме сигурността за всички, които преминават оттук, а също  и подобряваме градската среда“- коментира кметът Борислав Инчев.

През тази година районната администрация на „Южен“ е инвестирала в ново улично осветление над 30 хиляди лева. В момента се подготвят проекти за още 11 улици в района.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Вижте причините, довели до убийствата в Поповица

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов.  Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука си заради възможността той да продаде..

публикувано на 24.11.25 в 15:39

И в Панагюрище „Български пощи“ протестираха за по-високи заплати

Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..

публикувано на 24.11.25 в 14:24

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта".  Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г.  Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13