Рано тази сутрин местен жител сигнализирал, че в гориста местност, в непосредствена близост до 64-ти километър по посока за София, е забелязал група чужденци.
Светкавично натам бил насочен екип на сектор "Пътна полиция" при ОДМВР-Пазарджик, патрулирал наблизо. Към района били насочени и служители на РУ-Септември и група "Миграция".
Униформените установили на място 18 чужденци - 14 мъже и 4 деца, а при предприетата проверка станало ясно, че те се придвижвали без документи за самоличност, съобщи говорителят на полицията в Пазарджик МИрослав Стоянов.
Предстои отвеждането на чуждите граждани в ОДМВР-Пазарджик за установяване на тяхната самоличност, както и от коя държава идват и как са влезли на територията на страната ни. Ще им бъде извършен и първичен медицински преглед.
По случая е образувано полицейско производство, работата по което продължава.
Празникът в Пловдив ще започне с молебен в катедралния храм "Успение Богородично“, който ще отслужи пловдивският митрополит Николай. По-късно ще бъдат положени венци и цветя пред Паметника на руските освободители на хълма Бунарджика. Преди началото на тържественото честване, членовете на комитет „Родолюбие“ и дружество „Традиция“ ще поведат..
Честванията за 3-ти март в Пазарджик ще започнат с тържествено поднасяне на цветя на паметниците и паметните плочи на героите на освобождението в града, а след това ще продължат с празнично шествие, на което ще бъде разпънато 100-метрово българско знаме. 150 трибагреника ще раздаде община Асеновград на гражданите по повод Националния..
Кукери огласяха с чанове, тюмбелеци и хлопки Широка лъка по време на традиционния празник Песпонеделник, който се проведе днес. Хиляди се стекоха в родопското село, за да гледат зрелищните маскарадни игри и как се гони злото. Домакини бяха песяците от Широка лъка. По традиция те дадоха начало на празника. След това се изявиха още 3 кукерски състава..
В навечерието на Националния празник на България – 3-ти март ОП "Паркове и градини" украси с цветя пространството на Бунарджика, където ще се проведе тържественото честване на 147-ата годишнина от Освобождението на България от османско владичество. Алеите бяха зацветени със стотици теменужки, създавайки красива атмосфера за предстоящото честване...
Голямо количество депонирани отпадъци са открити в частен имот в местността "Рогошко шосе". След получен сигнал е извършена проверка на място от екипи на общината и РИОСВ. Установено е, че част от имота е заградена с метални платна, като в него е са направени големи изкопи. Контролните органи са намерили зарити отпадъци, като на собственика ще..