Напоследък свободата на словото се превръща не просто в непривлекателен занаят, но и твърде опасен. Когато това се случва в страна от ЕС, където важат правила и закони, които би трябвало да създадат нормална атмосфера за живот и работа, нещата изглеждат брутално, коментира пред Радио Пловдив журналистът Огнян Стефанов по повод на убийството на 30- годишната журналистка от Русе Виктория Маринова.
Според журналиста действията на институциите и техните реакции за пореден път показват незрялост. Хората, които ръководят МВР не показват зрялост и професионализъм. Не само Институтът по криминалистика трябва да работи като във филмите, въпреки че той и сега работи добре. Не работят добре тези, които сега ръководят МВР, защото нямат опит, нямат знания и са избрани по политическа целесъобразност. Това е фатално.
За пример той посочи кариерата на министър Младен Маринов, който е преминала в Охранителна полиция. Човек, който е охранявал стадиона и парламента, не може да претендира, че е вещ в криминалното дело и че е вещ в разкриването на убийство. Има много хора, които бяха уволнени и назначени удобни. За самият Маринов има съмнение, че е назначен на този пост защото е удобен на политически кръгове и среди. Тези хора не могат да реформира системата и тя да стане работеща. Тези хора не са си на мястото, те са надскочили тавана, който им съответства.
Огнян Стефанов смята за абсолютно непрофесионално изявлението на разследващите, часове след убийството, че то най- вероятно не е свързано с работата на Виктория като журналист. Това е цинизъм, това е несериозно, а и да казваш, че наблизо има психиатрична клиника, също не е много редно.
Убийствата и жестокостите се случват в живота и никой не е застрахован, но затова се провежда разследване, за да не бъдат лансирани в публичното пространство едни или други версии, които създават съмнения, че обслужват едни или други кръгове, смята още журналистът. Хората очакват да чуят от МВР зрели оценки, сериозни неща. МВР трябва да звучи убедително и автентично, а това не се случва. Това демотивира системата, а обществото губи доверие в институциите. Така се получава един хаос. Това не е тъжно, това е злокобно и съсипващо нацията. Не ни остава нищо друго, освен да правим бдение за хората, които си отива по един ужасен начин.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..