Твърде рано е да се каже каква е истината. Приликите между убийството на журналистката Виктория Маринова и това на малкия Пепи преди години са, че и двете престъпления са много тежки и предизвикват остра обществена реакция, изразяваща се в протести. Това заяви в интервю за Радио Пловдив бившият вътрешен министър и сега адвокат Емануил Йорданов.
Действително доверието в институциите намалява, и това не е от вчера, коментира той. По думите на Йорданов, реакцията на обществото не е пресилена, защото смъртта на една млада жена, и то по толкова драстичен начин, би следвало да предизвика реакции.
Големият международен отзвук на случая е свързан с предположението, че е възможно убийството да е мотивирано с работата на убитата и в този смисъл не е изненада. Затова е необходимо по-бързо да се стигне до истината, коментира бившият вътрешен министър.
Подобен обществен натиск вреди на работата на криминалистите, но рядко може да се осигури. По-важно е да се намери истинският извършител и да се изяснят мотивите му, допълни той.
За да се предпазим от фалшивите новини, трябва професионалистите да се въоръжат със здрави нерви и търпение, препоръча Емануил Йорданов.
Той допълни, че подценяването на някои версии за убийството вероятно е заради улики, с които разполагат разследващите.
Предполагам, че когато се разбере истината, протестите и бденията естествено ще стихнат, прогнозира Емануил Йорданов.
Бившият вътрешен министър подчерта, че преди 16 години, когато бе убит Пепи, ситуацията е била друга - имало е ясни сигнали за злонамерено използване на случая с политически цели, включително и протеста на таксиметровите шофьори.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..