Нова медицинска структура на Многопрофилна болница за активно лечение „Свети Пантелеймон“ ще гледат утре общинските съветници на Пловдив, а повод за нея е вливането на болница „Свети Мина“ в здравното заведение.
Фактическите основания за вливането на двете болници са подобряване на икономическите, финансовите и организационни аспекти на дейността, която се извършва от двете дружества и осигуряването на ефективна болнична общинска структура. В следствие на структурните промени, се очаква повишаване на нивото на компетентност и подобряване на дейността на преобразуващите се лечебни заведения. Предложението е на Розалин Петков, заместник-кмет на Пловдив.
Смятам, че Розалин Петков сложи коня пред каруцата. Първо – ние нямаме представа какъв ще бъде лимита на новото здравно заведение, който ще бъде определен от Здравната каса. На бившата вече болница „Свети Мина“ й трябва лимит не по-малко от 350 000 лева – за да бъде печеливша. Но вижте какво е положението сега – няма кадри и няма кой да дойде да работи в болницата, тъй като заплатите са изключително ниски, това заяви доктор Цветан Деведжиев, завеждащ на Кардиологичното отделение в „Свети Мина“. Той припомни, че от три месеца в лечебното заведение са намалени заплатите на началниците на клиники от 1200 на 800 лева, а целта е била да се повишат възнагражденията на медицинските сестри. В същото време се съкращават общи работници.
Болницата няма как да просперира, защото кадрите решават всичко. И както и да се наричат тези болници - те няма да просъществуват, няма да бъдат печеливши, ако не се увеличат заплатите на персонала. Ние не можем да задържим кадрите. Аз имам дефицит на 7 медицински сестри и никой не иска да дойде на работа, заяви доктор Деведжиев.
Според него не е изключено новото лечебно заведение да не може да изпълни договорите си по Здравна каса заради липса на персонал и техника. Доктор Деведжиев отбеляза още, че не е оправдано пребазирането на някои отделения, които са били ремонтирани преди няколко години и в тях са вложени стотици хиляди.
На тази болница ще са й необходими 2 милиона лева за да стане модерна и съвременна. Но и това няма да я спаси, ако не се увеличат заплатите, коментира още доктор Деведжиев.
Цялото интервю с доктор Цветан Деведжиев можете да чуете в звуковия файл.След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..
До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..
Работещите в Радио Пловдив се включват в националния протест на БНР, БНТ и БТА с искане за увеличение на заплатите. В 12 часа пред сградата на радиото и телевизията представителите на трите медии ще демонстрират недоволството си от ниското заплащане. В същия час митинг под надслов „Трудът в медиите има стойност“ ще блокира кръстовището..
Парламентарната комисия по вътрешни работи изслуша снощи, на закрито заседание, осем полицаи от ГДБОП, които са участвали в акцията срещу контрабанден канал за цигари в Пловдивско. Пред депутатите се явиха и шефът на вътрешна сигурност в МВР, както и отстраненият заместник на ГДБОП Калин Литов. Случаят придоби известност след сигнал на гражданско..
В област Смолян положението със свлачищата е критично, коментира Диана Русинова от Европейския център по транспортни политики по повод свлачището по пътя Девин – Кричим, което пренасочи тежкотоварния трафик по пътя Асеновград – Смолян. Тя припомни, че това е поредното свлачище и даде за пример срутището от 2010 година до Тешел, което и до днес не..