Четвъртото издание на кино-литературния фестивал CineLibri в Пловдив започва от днес в LUCKY Дом на киното.
Ще се състоят и четири вълнуващи срещи за публиката. Ще гостува най-добрият холандски писател на нашето време, ХЕРМАН КОХ и в негово присъствие ще се излъчи екранизацията на негов роман - италианската версия на ВЕЧЕРЯТА! Срещата ще се състои на 15 октомври от 18:00 ч.
Един от специалните гости тази година е и ДРОР МИШАНИ - писателят, който създаде майсторския трилър ЛИПСВАЩОТО ДОСИЕ! В негово присъствие ще можете да гледате филма с участието на Венсан Касел и Ромен Гари! Срещата ще се състои на 19 октомври, зала 1, 18:00 ч. Отново на 19 октомври, от 20:45, е прожекцията на „Да се изгубиш нарочно: Филмът”, в присъствието на младото трио Крис Захариев, Ясен Атанасов и Анастас Шипков. Предстои гостуване и на екипа на "най-нежния български филм" БЕЗКРАЙНАТА ГРАДИНА! Част от звездния екип ще се срещне със зрителите на 24 октомври, зала 1, 19:00 ч.
За фестивала CineLibri в звуковия файл разказва Кремена Димитрова от издателство "Колибри"- организатори на феста.
Историческият музей – Павликени представя в Регионалния исторически музей-Пловдив интерактивната изложба „Античен керамичен център край Павликени“. Експозицията е реализирана с финансовата подкрепа на Министерството на културата и представя древното керамично производство по иновативен начин – чрез: виртуална разходка в реконструирани антични..
Премиера на детската книга „Непослушко“ от Юлия Туджарова ще се състои от 17 ч. в пловдивското читалище „Възраждане“. Авторката е изрисувала и илюстрациите в произведението. Книгата съдържа 50 стихотворения и много авторски илюстрации, които отразяват детския поглед към околния свят.. Юлия Туджарова-Янкова е родена в Пловдив през 1955 г...
Художникът Аспарух Сърбов открива самостоятелна изложба "Моите пейзажи" в галерия " Дяков ". Творецът живее и работи в Асеновград. Галеристката Анна Дякова написа за него: "Изложба на един приятел. Изглежда, като рокер, като рокаджия-металист, а е тих, вглъбен, романтичен, възпитан и любезен човек. Не се натрапва с фалшиво приятелство, не шуми..
„Хипнагогия“ – това е името на първата белетристична книга на поетесата Христина Мирчева. Тя съдържа 40 разказа, отделени в две части: в първата историите и героите са реални, а във втората действителността е преплетена с илюзия. Художник на корицата е Георги Чепилев. „ Този сборник с разкази ще преобърне подредения свят на сюжетите, в които една..
Художникът Михаил Анастасов открива своя самостоятелна изложба по случай 80-годишния му юбилей. Събитието е от 11 часа в галерия "Пловдив", на ул. "Авксентий Велешки" 20 (Общински съвет). На откриването публиката ще има възможност да се наслади на концерт с класически произведения, организиран от дъщерята на художника Венера Анастасова. Михаил..