Движение „България на гражданите“ прогнозира в Пловдив предсрочни парламентарни избори следващата година. Председателят Димитър Делчев е категоричен, че недоверието към правителството расте – не само у нас, но и от партньорите на ГЕРБ в ЕНП.
От ДБГ се обявиха категорично против решението на Министерски съвет, с което се отпускат 43 милиона лева на Община Варна за закупуване на имот в центъра на града, който е известен още като „дупката“. Заместник-председателят Найден Зеленогорски заяви, че на практика правителсвото е решило да подари на Георги Гергов тази сума.
В ДБГ сме скадализирани от това решение на Министерски съвет. Най-скандалното в тази история е, че зад тези 43 милиона лева стои оценка от 15 000 лева за квадратен метър. Ние се надяваме, че органите у нас ще се самосезират и ще проверят този случай, коментира Зеленогорски.
Цената на БСП и това те да са опозиция само на хартия е 43 милиона лева, заяви председателят на „България на гражданите“ Димитър Делчев.
Ръководството на ДБГ е в Пловдив за проучване сред членовете си за предстоящите европейски избори.Общинският съветник от ГЕРБ Веселин Маневски за втори път поиска оставките на шефовете на Пловдивския общински инспекторат и Общинска полиция на днешната сесия на местния парламент. Това стана, след като съветници от няколко групи отправиха критики към работата на двете структури, които имат контролни функции в общината. Веселин Маневски заяви от..
Внимателно, без бързане да се обмисли изборното законодателство и въпросът с начина на гласуване и начина на неговото отчитане кардинално да се пормени. Това призова президентът Румен Радев на среща със студенти в Пловдивския университет. Румен Радев посочи, че имаме случаи на цели избирателни комисии, които се купуват, които най – грубо, пред..
Районна прокуратура – Пловдив повдигна обвинение и задържа 29- годишен мъж за измама по интернет и телефона от 34 700 лева на друг мъж. Престъплението е извършено през последните четири месеца в Пловдив. Пострадалият 61-годишен мъж видял в социалните мрежи публикуван призив за събиране на помощ за лечението на болно дете. Съобщението било..
Няма как да издам указ за провеждане на референдум за еврото, защото аз не мога да нарушава закона. Това категорично трябва да е ясно - само българският парламент може да реши дали да има референдум, или не. Това заяви президентът Румен Радев в Пловдив пред студенти в ПУ "П. Хилендарски" и подчерта, че ние сме правова държава и трябва да се..
160 000 лева, които общинският съвет гласува днес за увеличаване на капитала на Екобус Пловдив, са за режийни разходи на дружеството до края на годината. Това заяви от трибуната новоизбраният управител на дружеството Владимир Добрев. Според него парите ще отидат за р издръжката на Екобус до края на годината. По думите му режийните разноски..