17-годишната пловдивчанка Виктория Радева от ШК Локомотив 2000 стана сензацията на Републиканското първенство за жени по шахмат за 2018 г. Единадесетокласничката от Националната търговска гимназия спечели шампионската титла. Виктория стигна до златния медал с впечатляващ резултат- Тя завоюва първото място със 5.5 т., следвана от Габриела Антова /Шах 21/ с 5 т. и Елица Раева /Пристис/ с 4 ,5 .
Първенството се проведе в китното селце Чавдар при много добри условия. Радева демонстрира високата си класа и доказа, че е една от най-добрата български шахматистки. Тя завоюва титлата на 17 години и така се превърна в една от най-младите шампионки на България при жените и най-младата пловдивчанка, завоювала титлата.
Ученичката от НТГ завърши с 4 победи и 3 ремита, като не допусна нито една загуба. Турнирът се игра в 7-кръгова швейцарска система. Вики се включи в надпреварата веднага след Световното първенство в Бразилия и въпреки липсата на почивка се мобилизира е зае напълно заслужено първото място. Сега до края на годината й остава да навакса с учебния материал, а в началото на следващата година ще започне подготовка и за предстоящите Световни и Европейски първенства за 2019 г.
Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира за жени на твърда настилка в Манакор (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната пловдивчанка победи с 6:4, 6:1 Ирина Фетекъу (Румъния). Срещата продължи 72 минути. Българката спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет, а във втория взе два поредни гейма след 4:4...
ПФК Локомотив Пловдив потвърдиха днес за трансфера на халфа Диого Абреу. От „Лаута“ се похвалиха, че той е подписал договор за година и половина и става седмото ново попълнение за тази зима. Диого Филипе Пашеко Абреу Диого Абреу е роден на 04.01.2003 г. в Португалия. Юноша е на Порто. Впоследствие преминава в Спортинг (Лисабон), където играе основно за..
Разрушаването на централната трибуна на стадион "Локомотив" продължава с пълна сила. Всички дейности в момента се извършват от ДЗЗД "Домът на Локомотив" - компанията, която изпълнява обществената поръчка. Тя е "Строително-монтажни работи за реализацията на работния инвестиционен проект по части "Благоустрояване и инфраструктура" и Централна трибуна“,..
Локомотив (Пловдив) е много близо до привличането на халфа Диого Абреу от Спортинг (Лисабон), съобщава „А Bola“. Според информацията, полузащитникът е бил пред трансфер в Лейрия, но до сделка не се е стигнало, тъй като португалският клуб има забрана от ФИФА. 22-годишният Абреу е юноша на Пасош де Ферейра и Порто, а до този момент играеше за..
Валентина Димитрова и Благой Тодев завършиха без наказателна обиколка, със 7 допълнителни патрона и на 1:04.0 минута след победителите от Франция. В хода на надпреварата българите се движеха около 10-о място, но в края Тодев отстъпи една позиция. За България това е най-добро класиране на шампионат на планетата в тази дисциплина. Жулия Симон и Кентен..