В привличането на инвеститори община "Марица" си партнира с община Пловдив, както и с бизнес организации. Това партньорство ни носи успех, отчете по Радио Пловдив кметът на общината Димитър Иванов. Той припомни, че през изтичащата година световна фирма в производството на осветителни тела откри свой завод на територията на общината и се готви да прави разширение на проекта си. Предстои и производител на камиони да открие своя база край село Бенковски, каза Димитър Иванов.
Той смята, че в казуса с инсталацията за биогаз край село Труд общината е направила възможното в правомощията си. Димитър Иванов припомни, че общината е платила изследване на независима лаборатория, което да установи има ли замърсявания от дейността на централата.
Вече всичко е готово за старта на строителството на кръгово движение на входа на село Труд по шосето за Карлово, каза още Димитър Иванов. Общината е издала разрешително за строеж, избран е и изпълнител на обекта.
Разговора на Михаил Миховски с Димитър Иванов можете да чуете в звуковия файл.
ЦИК трябва днес да изпрати на КС резулатите от повторното въвеждане на резултата от праламентарния вот в 2204 секции, които бяха проверени. В почти половината от тях са открити грешки, а в 7 секции въобще липсват бюлетини, затова резултатите там са нулеви. В същото време стана ясно, че грешки са допускали и самите вещи лица, броили провторно, а КС..
След седеммесечно забавяне вече е пусната обществената поръчка за изграждане на градска железница в Пловдив. Това съобщи вчера при поседещието си в града под тепетата съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев. " И се надяваме все пак да бъде избран изпълнител, да се проектира, а също и да се построи. Знаете, че по Плана за възстановяване има..
"Снощи положението в Букурещ беше наистина доста нпрегнато. Още от сутринта се бяха събрали протестиращи в подкрепа на Калин Джорджеску пред Централното избирателно бюро ( еквивалент на ЦИК в Румъния). Вечерта те достигнаха над 1000 души", каза за Радио Пловдив Стилиян Деянов, журналист, преводач и писател, който близо 20 години живее в Румъния...
Десетки потомци на спасените български евреи в Пловдив присъстваха на церемонията по повод 82-та годишнина от спасяването им. Пред Паметника на благодарността до Дома на младоженците за поредна година председателят на пловдивското дружество „Шалом“ Светозар Калев припомни историята за онзи мрачен 10 март през 1943 година. Тогава пловдивските..
Близо 100 души с различни оплаквания потърсиха консултация при безплатните профилактични прегледи за бъбречни заболявания в УМБАЛ "Пловдив" . Те се проведоха в последната седмица на февруари. Поводът беше втората седмица на март, в която се отбелязва Световният ден за борба с бъбречните заболявания. Кампанията е продиктувана и от..