Пловдив е сред малкото градове в България, в които има приток на работна ръка, а не текучество. Това бе отчетено от Образователно-индустриалният борд в края на 2018 година.
72 000 са наетите само в индустрията за последната година, като 38 000 от тях са новите работници. Коефициентът на заетост в Пловдив е 55.4% и това отново е втори показател за страната след София. Произведената продукция в града за последната година е на стойност 17 милиарда лева.
По данните на Георги Стоев стартовата заплата без бонуси и стимули в индустрията в Пловдив е от 750 до 1000 лева, което прави града атрактивен в привличането на работна сила. IT-секторът държи най-високи нива на заплати, но специалисти в този сектор се търсят не само в Call-центровете, а и в индустрията, посочи Стоев.
Дуалното образование е важен фактор в намирането на квалифицирани кадри за бизнеса и за 2019 година е 1000 ученици да бъдат обхванати, при 200 за настоящата година, бе отчетено още на заседанието на борда.
Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..
10-тото юбилейно „Кафе на толерантността“ събра в Джумая джамия представители на държавната и общинската власт и на различни етнически общности в Пловдив. Присъстваха зам.-областният управител Евелина Апостолова, председателят на ОбС Атанас Узунов, зам.-кметовете Пламен Панов и Ерол Садъков. Събитието уважиха също заместник главният мюфтия Бейхан..
През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традицонни производители. За..
Общинският съвет в Белово е с нов председател. До избора на Васил Савов се стигна , след като в началото на годината досегашният председател Костадин Варев бе предсрочно освободен с обвинение за бойкотиране на местното самоуправление и проваляне на важни решения, след като не свиква редовни заседания. За да се излезе от патовата ситуация,..
Рокада в ръководството на ВиК – Пловдив, с решение на правителството „Желязков“. Досегашният директор на водното дружество инж. Антон Гълъбов предава поста на новия – Юлиан Ковачев, съобщиха за Радио Пловдив от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Очаква се смяната в ръководството да стане до дни. Припомням, че Антон..