Ежегодната церемония по връчване на най-престижните награди за спортист, треньор, отбор и спортист с увреждания на годината, ще се проведе на 20 декември 2018 г. от 20:30 часа в Арена „Армеец“.
Пловдивската лекоатлетка Александра Начева попадна в Топ 10 на класацията при спортистите. Личният й треньор Стойко Цонов пък е сред номинираните за "Треньор на годината". Такава получи и националният селекционер на България по волейбол при жените Иван Петков, който е начело и на Марица (Пловдив).
"Спортист на годината"
Александра Начева (лека атлетика)
Александра Жекова (сноуборд)
Биляна Дудова (борба)
Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон)
Катрин Тасева (художествена гимнастика)
Кирил Милов (борба)
Кубрат Пулев (бокс)
Мирела Демирева (лека атлетика)
Стойка Петрова (бокс)
Тайбе Юсеин (борба)
"Треньор на годината"
Весела Димитрова (художествена гимнастика)
Иван Петков (волейбол)
Петър Касабов (борба)
Петър Хубчев (футбол)
Стойко Цонов (лека атлетика)
"Отбор на годината"
Национален отбор по баскетбол (мъже), национален отбор по борба (жени), национален отбор по волейбол (мъже), национален отбор по футбол (мъже) и национален ансамбъл по художествена гимнастика
Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..
Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..
С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата", беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..
Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16). В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..
Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..