В това е убедена проф. д-р Пенка Стефанова, ръководител на Клиниката по детска хирургия в УМБАЛ"Свети Георги" в Пловдив. На Бъдни вечер говорим за традицията, за празника, за доброто в нас и в делата ни.
Коледа е святост. Коледа е нова надежда. Коледа е добро и нека във всеки дом да дойде доброто. Да дойде в нашата държава. Аз съм убедена, че ние българите сме велик народ. И никои не може да ме убеди, че ние ще потънем или, че нещо се случи. В никакъв случай. Ние сме много качествени като хора. Много добри сме и ще успеем. Точно на Коледа се раждат чудеса, казва известният наш детски хируг.
Проф. Стефанова сподели, че тази вечер ще бъде със семейството си.
Аз съм българка мисля, че 200 процента. Всичко си правя сама и питката и боба, и сърмите. Всичко. Нареждаме трапезата цялото семейство и сме заедно.Традицията е нещо, което трябва да пазим и да предадем на нашите деца.
Всеки ден през Детска хирургия минават десетки малки пациенти. И за всеки един малък пациент, освен лечение, проф. Стефанова намира усмивка и добра дума.
Многобройни са случаите в практиката й. Много са пациентите, пораснали през годините в ръцете й, излекувани от нея и екипът й.
На всички тях, на всички българи с усмивка тя пожела здраве и щастлива Коледа!
Цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл.
"И я превърнаха в пустиня. И нарекоха това мир." С този цитат от Тукидит п олитологът от Софийския университет проф. Татяна Дронзина коментира пред Радио Пловдив преговорите между САЩ и Русия за примирие в Украйна. Тя изрази притеснение, че до този момент Украйна не получава гаранции за сигурност отникъде. Това е една търгашеска..
"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се за..
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..
Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..