Община Пазарджик е пропуснала да поиска неустойки в размер от 1 млн.лв. от дружество на Гинка Върбакова. Общината е продала парцел за строеж на соларен парк, който купувачът така и не е изпълнил изцяло.
Това е настоящият изпълнителен директор на държавното дружество "Автомагистрали" Стоян Беличев. През 2007г. той е бил пълномощник на дружеството "Риал Стейтс" на Върбакова, което сключва договора с Пазарджик през следващата година. Според документа фирмата на Гинка Върбакова трябва да открие 50 нови работни места като инвестира в мега съоръжението 400 млн. евро, предвидената неустойка е 1 млн. евро и общината не иска да си ги търси.
Общо 3 анекса са сключени след 2012 година, основният договор е от 2008 година. В тях необяснимо община Пазарджик без санкция на Общинския съвет дава отсрочки на фирмата – изпълнител, заяви пред Радио Пловдив Деница Руканова – управител на Антикорупционния фонд. Защо общината не е потърсила неустойката или развалила сделката, а дава отсрочка в полза на фирмата. Няма анекс на ОбС - за това сме сезирали компетентните органи.
В анекс №3 като мотиви за протакането на строителството на парка фирмата посочва, че цените на енергията от възобновяеми източници не са така атрактивни и за това строителството се бави. Въпреки мораториума на цените на енергия от ВЕИ, много проекти са финализирани успешно. Всъщност общината е поела върху себе си риска от провала на инвестицията, подчерта Деница Руканова.
Няма отговор от специализираната прокуратура или от АДФИ на сигналите на фондацията, стана ясно от разговора. Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..