Една седмица след Пловдив и другата столица на културата – италианският град Мате́ра, ще направи своето откриващо събитие.
Мероприятието там обаче е посветено на числото 2019 – откриването е на 19 януари, а градът ще посрещне 2019 музиканти от Италия и Европа – съобщи в интервю за Радио Пловдив Роселла Тарантино от Фондацията в Матера, която е гост на откриващото събитие в нашия град.
„Гражданите на Матера ще бъдат любезни домакини на откриващото събитие. Срещу 19 евро на всеки един гост ще бъде издаден паспорт, който ще послужи за всички събития в деня на откриването. Ние няма да продаваме билети на нашите туристи“ – заяви Тарантино.
„Заедно за отворено бъдеще“ – е мотото на ЕСК 2019 в Матера. На откриващото събитие там ще пее Валя Балканска, както и ще свири пловдивски бенд.
Социологическите данни от първата половина на октомври потвърждават доверието в правителственото мнозинство и стабилността на правителството. Едновременно с това се наблюдава мобилизация на твърдите опозиционни ядра. Двете формации, които отбелязват известен ръст спрямо предходното проучване през юли, са ГЕРБ–СДС и ПП–ДБ, сочат данните от последното..
В предаването „Ден след ден“ говорим за резултатите от изборите в Пазарджик и дали те могат да бъдат лакмус за национален вот. За разговор поканихме председателката на БСП в Пазарджик Лиляна Мърхова , която е и общински съветник. Коалицията БСП-Обединена левица ще има четирима съветници в новия местен парламент, с един повече от предишния ОбС...
Общинският съвет на Пловдив ще гласува утре предложение да даде разрешение на администрацията на кмета за нова обществена поръчка за градския транспорт на града през следващите десет години. Темата коментира в програма „Ден след ден“ на Радио Пловдив общинският съветник от ПП–ДБ Веселина Александрова . „На заседанието на правната комисия чухме..
Затягане на коланите вероятно ще има през следващата година – това може да стане като не се увеличават и индексират пенсиите, а заплатите бъдат временно замразени. Това обаче няма да се дължи на еврото, а на неща заложени от правителството още миналата година. Това коментира икономическият анализатор Светозар Гледачев. Добави още, че..
Народна библиотека “Иван Вазов” стартира радио “Книгоманче” с цел да върне децата обратно в читалните. В опит да бъде близо до съвременното поколение, но и до му покаже магията на книгите, каналът е в ютуб – платформа за споделяне на видео съдържание. Инициативата дава възможност на слушателите да се насладят на актьорски четения на любими..