Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тристранен съвет за ниските заплати в МБАЛ "Св. Мина"

На Тристранeн съвет за сътрудничество в общината ще бъде разгледан казуса с болница „Свети Мина” с  ниските заплати  на медицинските сестри. 

Очаква се да бъде излъчена работна група с участитето на синдикатите, която евентуално да предложи начини, по които да бъде разрешен проблемът  в болницата. Предстоят  разговори и с ръководството на лечебното заведение, за да се види актуалното му състояние. 

Припомням, че в петък медиците протестираха срещу ниските заплати и поискаха съдействие от община Пловдив. На 7 февруари изтичат едномесечните предизвестие на 30 медицински сестри и  има реален риск хирургичното и кардиологичното отделения поради липса на персонал да спрат рабата. 

Причината за ниските заплати не само на медицинските специалисти, но и на лекарите е лошото финансово състояние  на общинската болница и малкият лимит, определен от РЗОК.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Самосвал се изправи на задни гуми на АМ "Тракия"

Самосвал се е ударил в указателната табела над платното на магистрала „Тракия“ край Пловдив.  Инцидентът е станал около 2 часа тази нощ, след като шофьорът не е свалил каросерията и тя се е закачила в табелата.  Вследствие на това камионът се е изправил почти вертикално с кабината нагоре.  Шофьорът не е пострадал и е успял да слезе. След близо 4..

публикувано на 25.05.25 в 09:59

"Червен код" за проливни валежи в Родопите

За днес Националният институт по метеорология и хидрология издава предупреждение за значителни валежи-от трета степен, „червен код“, за планинските райони на областите Пазарджик, Благоевград и Смолян, от втора степен, „оранжев код“, за 8 области- Кюстендил, София област, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Пловдив и Кърджали,  и от първа степен,..

обновено на 25.05.25 в 08:40

3 награди "Аскеер" за спектакъла "Без кръв"

Три награди „Аскеер“ спечели драматизацията на Александър Секулов по едноименния роман на Алесандро Барико „Без кръв“-за режисура на Диана Добрева, за най-добро представление и за костюми.  34-та церемония по връчване на театралните награди се състоя снощи в театър "Българска армия" в столицата. Актьорът Марин Янев и актьорът и режисьор Ивайло..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Днес е празникът на Асеновград

Асеновград е бил и остава място на достойни хора – такива, които не се плашат от предизвикателства, които знаят, че с пот на челото се гради бъдеще. Това каза в словото си по повод празника на Асеновград кметът на града Христо Грудев. Майсторът Валентин Йотков и посмъртно Ставрофорен свещеноиконом Христо Попов бяха удостоени със званието..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Зеленчуците поевтиняват

Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.   Цените на почти всички зеленчуци бележат спад тази седмица. Най-значителен е той при пресните картофи - с 28,7 на сто до 2,50 лева за килограм...

публикувано на 25.05.25 в 08:39