Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВМРО ще гласува против бюджета на Пловдив

Общинските съветници от ВМРО ще гласуват против проектобюджета на Пловдив за 2019 г., обяви местният лидер на организацията и кмет на район „Южен“ Борислав Инчев. 

Причина за отрицателния вот е, че всички техни предложения за развитие на града през годината са били отхвърлени, обясни Борислав Инчев. 


Болшинството идеи са от няколко години, но все така остават в забвение, добави той. 

Основните от тях са - за изграждането на детска и образователна инфраструктура – повече детски центрове, градини и забавачки. Отхвърлена е била идеята отпускането на средства за ремонт, поддръжка и развитие на читалищата в Пловдив, за което са поискали 100 хил. лв. 

Провалът на администрацията в борбата с незаконното строителство в етническите махали е другият силен довод за отрицателния вот на ВМРО срещу бюджета, изтъкна градският лидер на партията. Този проблем не спира да нараства и вече води буквално до невъзможност за достъп в тези квартали на линейки, пожарни и колите на „Чистота“, каза Борислав Инчев.  

По думите му, дебата вече е безсмислен, тъй като е ясно, че рамката на бюджета ще се приеме по волята на управляващите, добави той. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Втората задължителна матура е днес за над 4800 зрелостници

Втората задължителна матура в 12 клас ще се проведе от 8.30 ч. днес. Рано тази сутрин бе изтеглен вариант 2 на матурата по профилиращ предмет. В 7.30 ч. ще бъде изтеглен и вариантът за професионална подготовка.  На държавния зрелостен изпит по профилирана или професионална подготовка ще се явят 4816 ученици. От тях на профилираните матури ще са..

публикувано на 23.05.25 в 06:22

Започват баловете, около 6000 са абитуриентите в Пловдив

Около 6000 абитуриенти ще празнуват в Пловдив в четирите дни на баловете – от 23 до 26 май.  Осигурени са всички мерки за безопасност на движението в града – уверяват от пловдивската полиция. Основно три са пловдивските хотели, които приемат баловете – това са „Санкт Петербург“, „Гранд хотел Пловдив“ и „Тримонциум“. Разпределението на..

публикувано на 23.05.25 в 06:18

Връчват наградите "Пловдив" тази вечер в Драматичния театър

На тържествена церемония тази вечер в Драматичния театър ще бъдат връчени награди „Пловдив“. Призът, който се присъжда в 10 категории, е за постижения в областта на културата през миналата година. Кметът на града връчва и една Специална награда „Пловдив“ за изключителни постижения в областта на културата. В раздел „Художествена..

публикувано на 23.05.25 в 06:16

Три факултета на ПУ и институции с усилия срещу трафика на хора

Борбата с едно от най-тежките престъпления срещу личността – трафика на хора – е темата на форум по съвместна инициатива на Факултета по икономически и социални науки, Юридическия факултет и Педагогическия факултет на Пловдивския университет, както и Националната комисия за борба с трафика на хора, Фондация „Кампания A21“ и студентската организация..

публикувано на 23.05.25 в 06:12

Започва най-цветният фестивал - "Флоропополис"

В Пловдив започва най-цветният фестивал, наречен „Флоропополис“. В продължение на три дни на една от централните алеи в Цар-Симеоновата градина ще разцъфнат килими от цветя, изобразяващи 30-те букви от българската азбука.  Фестивалът Флоропополис се провежда за първи път в Пловдив, а подготовката за него тече вече няколко дни, съобщи зам.-кметът..

публикувано на 23.05.25 в 05:46