Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Всяка война с кал и компромати засяга морала на обществото

"Кривата на сензационните разкрития граничи с точката на пресищате и от един момент нататък всеки сандал бива пометен от хиперинфлацията на всеобщо съмнение  или дистанциране" написа в коментар за скандала "Ало, Банов съм!" главният редактор на портал "Култура" Тони Николов. 

Публиката е преситена и в един момент спира да разбира. Поразяващо е, че заживяхме по този начин в среда на компромати и кални думи, каза журналистът в разговор по темата.

Трябва да се прави разлика между журналистически и политически "разкрития", акцентира Николов.

Във всяка война с кал се засяга морала на обществото. 

Тони Николов цитира есето "Политически скептицизъм", писано през 1931 година от проф. Константин Гълъбов: "От особена полза, най-вече за нас, българите, би бил известен скептицизъм по отношението на диагнозите, които слагат политиците… Трябва да престанем да вярваме толкова много на преценките на своите политически водачи, да се приучим на самостоятелно тълкуване на фактите..." 

Политическият скептицизъм разяжда доверието в политическата система  и в крайна сметка опасно я срива, както показва и собствената ни история, припомни журналистът.

Чуйте разговора в прикачения звуков файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28