Насилието е станало на 25 февруари във външна тоалетна на училищния двор.
Сигналът е подаден от родителите на детето, след като то е споделило с тях какво му са му причинили неговите съученици. За случая е уведомен инспектор от Детска педагогическа стая, който е разговарял с нападателите. С молба към случая да се подхожда деликатно, защото става дума за детска психика – директорът на училището Георги Тричков отказа да съобщи подробности.
Следствието ще изясни имало ли е в това време охрана в училището, каза директорът на ОДП - Пловдив - старши комисар Атанас Илков. По думите му малолетните извършители на блудството, които са от ромски произход, не са имали хулигански прояви преди. С тях ще работи комисията за борба с противообществените прояви. Най- важното е да се защити психиката на пострадалото дете, с което ще работят и специалисти, каза още Илков.
По случая е образувано досъдебно производство. Разследването e под наблюдението на Районна прокуратура Пловдив..
По данни на полицията инцидентът е станал снощи при спускане с колело от село Лясково към Асеновата крепост. 47-годишният колоездач се е блъснал в бетонен ограничителен елемент край пътя и загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство, изясняват се причините за смъртта на колоездача.
Кметът на община Калояново Младен Кичев подписа договор с Държавен фонд „Земеделие“ по проект „Рехабилитация на улична мрежа в сeлото Калояново". Договорът е на стойност почти 1 772 000 лв. Ще бъде извършена рехабилитация на улиците „Петър Берон“, „Цанко Церковски“, „Васил Левски“. Ще бъдат положени нови асфалтови настилки и изградени нови..
Днес близки и приятели организират протест пред съдебната палата в Пазарджик, където се очаква края на делото за убийството на 21-годишния Ангел Здравков. Участниците в акцията настояват за справедлива, но и тежка присъда за убиеца. Убийството на Ангел Здравков бе извършено в края на 2023 година. Тогава той бе смъртоносно прободен с нож от..
98-годишна жена е загинала, а синът ѝ е с изгаряния по ръцете след пожар в Куклен снощи. Пристигналите на място екипи с огнеборци от Пловдив заварили горяща стая в къщата и след като започнали активното гасене, разбрали, че стопанката на дома се намира в нея. По данни на полицията и пожарната най-вероятно пожарът е тръгнал от печка на дърва, в..
Инициативата "Правосъдие за всеки" организира граждански протест заради скандала с преизчислението на изборния резултат от последните парламентарни избори. Той е насрочен за довечера, с начален час от 18.00, съобщава БГНЕС. Организацията се провежда и чрез социалните мрежи с призив за общонационален протест довечера. Има заявено участие и от..