Изложба „Моите Тоскана и Амстердам“ на Владимир Шунев ще се открие в галерия „Дяков“.
Сюжетите на картините му са заявени в заглавието, интерпретирани с топъл цветен рисунък и фантазия. Включен е и цикълът „Приказни пейзажи“.
Това е втора изложба в галерията на художника след 21 години при същата галеристка Анна Дякова тогава с цикъла „Древни рисунки от пещерите на България“.
С неговата топла и изящна живопис галерията открива пролетния салон, казва Анна Дякова.
А художникът признава, че когато е бил в Париж, не е нарисувал нищо от световния град. А идеята за Тоскана идва от негов приятел, който, гледайки картините, които рисува, казва, че са от Тоскана.
А те не бяха, така че съм започнал да рисувам този град, преди да съм го видял. И с Амстердам е почти така.
Прибирам се вечер и си мисля какво ще рисувам утре сутрин в ателието. Това е божие благословение, да обичаш това, което правиш.
Не зная как запазвам детското в себе си, което го има и в картините. Вече над 50 години съм, но го имам... щастие е...
Владимир Шунев е член на СБХ от 1992 година, носител на престижни награди в България и Ливан. Канен е и е участвал в редица пленери в България и чужбина. Автор е на десетки самостоятелни изложби в страната и в други страни по света, в това число и в Пловдив.
Интервюто с Владимир Шунев е в звуковия файл.
Държавна опера Пловдив представя премиерата на танцовия спектакъл в две части „Пианото“ от Иржи Бубеничек. Той е вдъхновен от емблематичния филм със същото име на Джейн Кемпиън и е създаден за Кралския балет на Нова Зеландия. Филмът „Пианото“, отличен с 3 награди „Оскар“ и „Златна палма“ в Кан, завладя сърцата на зрителите по света..
Как стигнахме дотам, че изкуственият интелект се нареди сред най-добрите в два поредни конкурса за поезия? Накъде отива поезията и накъде отиваме ние без нея? Накъде отиват хората и творчеството?. Гости на "Срещите" - проф.Маргарита Младенова, Николай Генов и Георги Караманев.
„Гласът на Страдивариус“ – Красимира Стоянова и 300-годишната цигулка на Страдивариус на Светлин Русев ще звучат за първи път в Пловдив в концерт от Музикалния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ в Епископската базилика на Филипопол. Оперната прима Красимира Стоянова, известна с красотата и изяществото на своя тембър и младият..
Коледната изложба " Художниците на Гранит"! представя колекция с творби на художници от различни поколения свързани със село Гранит. Експозицията включва живопис, фотография и колаж на Антония Маринова-Crazy, Десислава Тодорова, Елена Христова,,Магдалина Топузова,Пенка Делчева,арх.Стойчо Добрев,Тоню Цанев,Чавдар Маринов, Тодорка Тодорова, Таньо..
Община Кричим спечели проект за обновяване на Народно читалище „Пробуда – 1912“. Проектът е за внедряване на мерки за енергийна ефективност и основен ремонт на сградата на стойност 5 598 200 лв. с ДДС. Финансирането е осигурено чрез споразумение между община Кричим и МРРБ. Избраният изпълнител трябва да извърши предвидените дейности в рамките..